DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Straż miejska rozdaje kamizelki odblaskowe

To już piąta edycja akcji zainicjowanej przez krotoszyńskich strażników miejskich. Dotychczas rozdano już ponad tysiąc odblasków.  W tym roku kupiliśmy więcej kamizelek w rozmiarach dziecięcych, bo wiemy, że było spore zainteresowanie w tej grupie wiekowej – mówi Waldemar Wujczyk, komendant Straży Miejskiej w Krotoszynie.

CZYTAJ: Powiat kupił defibrylatory w cenie samochodu

Do rozdania wśród mieszkańców strażnicy mają 300 kamizelek. Aby je zdobyć, wystarczy udać się do siedziby krotoszyńskich municypalnych do budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Hugona Kołłątaja 7. Limit na jedną osobę wynosi dwie sztuki.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego kamizelki odblaskowe są obowiązkowym wyposażeniem pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Powinni ich używać także rowerzyści. W 2018 roku na drogach Polski doszło do ponad 4700 wypadków z udziałem rowerzystów. Zginęło w nich 286 osób. Niewiele mniej rowerzystów straciło życie w 2019 roku wskutek zdarzeń drogowych. Przez pierwszy miesiąc 2020 roku doszło do ponad 140 wypadków, w których śmierć poniosło 13 cyklistów, a blisko 100 zostało rannych.

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz