Powiat kupił defibrylatory w cenie samochodu

1
Fot. powiatkepno.pl
Sześć defibrylatorów AED kupił powiat kępiński, aby rozlokować je na terenie Kępna. Inwestycja ma zwiększyć bezpieczeństwo i ułatwić pomoc w razie nagłego zatrzymania akcji serca u któregoś z mieszkańców. Urządzenia kosztowały ponad 45 tys. zł.

Trzy urzędy i trzy szkoły ponadpodstawowe to instytucje, w których zamontowano defibrylatory AED kupione przez starostwo powiatowe w Kępnie. Władze samorządowe doszły do wniosku, że wydanie kwoty, za którą można by kupić samochód (45 300,24 zł) to kwota, którą warto zapłacić za urządzenia mogące uratować życie mieszkańcom powiatu. „Analiza przypadków oraz wieloletnie badania dowodzą, że obecność defibrylatora AED w pobliżu osoby z  nagłym zatrzymaniem krążenia powoduje, że przeżywalność poszkodowanych wzrasta aż do 70%” – czytamy na stronie starostwa.

CZYTAJ: Od 1 marca mieszkańcy gminy Ostrów Wielkopolski zapłacą więcej za śmieci

Defibrylatory AED to urządzenia stworzone w ten sposób, aby postępując zgodnie z instrukcją, w łatwy sposób móc udzielić pomocy osobie, u której nastąpiło zatrzymanie akcji serca. „Defibrylatory AED są lekkie, bezpieczne zarówno dla poszkodowanego jak i dla ratownika oraz bardzo proste w obsłudze – zostały stworzone, aby mógł je obsłużyć każdy (nie posiadając wykształcenia medycznego). Dlatego też staramy się, aby defibrylatory były powszechnie dostępne – zarówno w dużych miastach, jak i na peryferiach” – informują urzędnicy.

Lokalizacje defibrylatorów AED:

  • Starostwo Powiatowe w Kępnie
  • Powiatowy Urząd Pracy w Kępnie
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie
  • Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Kępnie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Kępnie

Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Napisz na fb.com/wlkp24 lub daj znać na numer 661 997 997. Jesteśmy też na Whatsappie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick