Straty sięgają 800 tysięcy złotych. Tak wyglądał pożar w Kuźnicy Grabowskiej [ZDJĘCIA]

0
Fot. PSP Ostrzeszów
Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty, jakie poniósł właściciel sięgają 800 tysięcy złotych, a budynek nadaje się do rozbiórki - to pokłosie wczorajszego pożaru, do którego doszło w Kuźnicy Grabowskiej w powiecie ostrzeszowskim. Z ogniem przez kilka godzin walczyło ponad 50 strażaków.

Strażacy zostali poinformowani o pożarze około godziny 17.00. Ogień pojawił się w jednej z hal produkcyjnych w Kuźnicy Grabowskiej. Płomienie bardzo szybko rozprzestrzeniły się po budynku i objęły 500 metrów kwadratowych.

CZYTAJ: Pożar hali produkcyjnej. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów

Żywioł ciężko było opanować, a walczyło z nim 50 strażaków z 13 zastępów straży pożarnej. Na miejsce dojechali także mundurowi z ostrowskiej jednostki, którzy przywieźli ze sobą aparaty ochrony dróg oddechowych. – Po ugaszeniu pożaru przystąpiliśmy do prac rozbiórkowych budynku. Policja prowadzi w tej chwili czynności wyjaśniające przyczynę tego pożaru. Spaleniu uległ dach oraz konstrukcja budynku i nie nadaje się on już do jakiegokolwiek użytku. Straty, jakie oszacowano w tym pożarze sięgają 800 tysięcy złotych – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick