Strajk nauczycieli trwa, a OCK zaprasza na bezpłatne filmy

17
Fot. Trung Pham Quoc | Unsplash
Dzieci, które z powodu strajku nauczycieli nie uczęszczają do przedszkoli i szkół na pewno nie będą się nudzić. Ostrowskie Centrum Kultury przygotowało bezpłatne seanse filmowe. Jest na to szansa jeszcze w czwartek i piątek (11-12 kwietnia).

Ostrowskie Centrum Kultury ma do zaproponowania animacje belgijskie, holenderskie angielsko-estońskie, a nawet te z Korei Południowej. Mogą z nich skorzystać dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Seanse są darmowe, a na pewno umilą dzieciom czas.

Oto plan:
11.04. czwartek 10.00
Kapitan Morten i królowa pająków
Animacja, Estonia, Irlandia, Wielka Brytania, 2018, 75′

11.04. czwartek 12.00
Ptyś i Bill
Film aktorski, Belgia, 90’

12.04. piątek 10.00
Niesforny Bram
Film aktorski, Holandia, 83′

12.04 piątek 12.00
Jak ukraść psa
Korea Południowa, 109′

Dodatkowo Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zaprasza do udziału w wiosenno-wielkanocnych warsztatach plastycznych, które potrwają jeszcze do piątku (12 kwietnia).

Warsztaty to propozycja dla dzieci z klas I-V szkoły podstawowej. Na warsztaty muszą przyjść pod opieką nauczyciela, rodzica lub opiekuna.

W związku z możliwym strajkiem nauczycieli zajęcia wyjątkowo odbywają się bezpłatnie. W trakcie godzinnych zajęć plastycznych dzieci będą mogły wykonać papierowe zające, kurczaczki oraz inne ozdoby wielkanocne, z których następnie stworzą własny stroik wiosenno-wielkanocny. Grupy dzieci należy zgłaszać telefonicznie: 62 592 80 52.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  • Pamiętliwy to ty jesteś wybiórczo. Przecież wtedy nie było inflacji, a Polska podobno była w ruinie. Teraz podobno kwitnie, mamy wręcz wybuchowy budżet, rozdzielamy kasę na prawo i lewo, nawet obiecujemy krowom i świniom, to dlaczego właśnie teraz mają siedzieć cicho? Myśl pamiętliwy, myśl a nie kombinuj jak dokopać Platformie. To tu i teraz się dzieje. I rząd od tego się nie wyślizga. A co do kasy, to krąży takie porównanie rządu Włoch (6o mln mieszkańców) i Polski (42 mln). W naszym rządzie jest dwa razy więcej ministerstw- ministrów i wiceministrów niż we Włoszech. Mówi ci to coś?

  • Świnie to bardzo mądre i pożyteczne zwierzęta są. Więc nie porównuj ich do nauczycieli.

  • Oto ile godzin pracują nauczyciele w innych krajach, a na ekologiczną hodowlę krów i świń Polska dostała pieniądze od UE. Więc nie chciej wciągać nauczycieli do ich koryta. „POLSKIE BIURO EURYDICEOGÓLNY czas pracyW 22 krajach Europy ustala się ogólny czas pracy nauczyciela oparty z reguły na odpowiadającej mu liczbie godzin pracy innych grup zawodowych i umieszczony w umowach zbiorowych lub określony w inny sposób. W 20 krajach jest on ustalany w wymiarze tygodniowym.W ogromnej większości państw ogólny czas pracy nauczyciela waha się od 35 do 40 godzin tygodniowo”

  • I Interlokutor musi się dokształcić. Przypomnę jego cytat: „W ogromnej większości państw OGÓLNY czas pracy nauczyciela waha się od 35 do 40 godzin tygodniowo” – oznacza to tyle, że część z tych godzin jest przeznaczona na zajęcia tzw. przy tablicy, a pozostała to godziny pracy poza salą lekcyjną. Dlatego warto zwrócić uwagę na słowo OGÓLNY w tym cytacie.
   W Polsce jest tak samo – 18 godzin pracy nauczyciela to tzw. pensum, czyli liczba godzin PRZY TABLICY (a nie OGÓLNY czas pracy nauczyciela), a różnica do 40 godzin tygodniowo (czyli rzeczywiście OGÓLNEGO czasu pracy) to pozostałe OBOWIĄZKOWE zadania nauczyciela. Jakie? Mądry człowiek wie, a głupiemu nie ma sensu wymieniać, bo i tak wie swoje – nauczył się na pamięć tekściku „18 godzin i pełno wakacji”. Jeśli ktoś myśli, że to 18 godzin to jest OGÓLNY czas pracy nauczyciela, to musi być niezłym głąbem albo ma totalny brak wyobraźni.

 1. Są gminy gdzie wszystkie placówki oświatowe działają według planu, nauczyciele nie strajkują!!! można? można! Brawo Gmina Sośnie! Brawo Wójt! Tam dobro dzieci jest najważniejsze! Każdy ma prawo aby wyrażać swoje niezadowolenie, ale dlaczego kosztem dzieci???

  • Chyba nie myślisz, że w czerwonym Ostrowie gdzie za edukację odpowiada Beata Klimek i Rajski nauczyciele nie będą strajkować. To jest dla nich niepowtarzalna okazja, żeby zrobić na złość obecnie rządzącym. W tej postkomunistycznej mieścinie jest mało nauczycieli z prawdziwego zdarzenia, którzy nie strajkują. Ja tych strajkujących nie nazywam nauczycielami tylko pracownikami oświaty. Nic ponadto.

  • Kosztem dzieci, to pani Prezydent Klimek zabierała czas uczniom rozmawiając z nimi w szkołach o śmierci prezydenta Gdańska i o nienawiści do nienawiści. A co ją tam interesuje stres dzieci podczas niepewnych egzaminów? Przecież nie będzie się za nich modlić na rynku przed ostrowskim ratuszem jak to robiła podczas dni żałoby razem z proboszczem Fary Rajskim albo Wójcickim, za zabitego.

  • za to ostrowscy „nauczyciele” do leżakowania pierwsi. Już niektórzy się cieszą na majówkę, którą sponsoruje im szkoła. Wtedy stawią się wszyscy zainteresowani. Jak im ciężko, jak im źle…

 2. Wczoraj w Gorzowie Wlkp grupa starych ubeków czytaj działacze kodu przeszkadzali uczniom w pisaniu egzaminu puszczając pod oknami z megafonów odgłosy zwierząt hodowlanych. Strajkujący nauczycieli odpowiedzieli klaskaniem. To Tak apropo ile ważne są dla nich dzieci i że to nie jest protest polityczny. Nauczyciele zaorali się na wieki! Precz z komuną!

 3. Może ktoś mi odpowie dlaczego strajkują nauczyciele w średnich szkołach w ostrowie :
  Dla przykładu – dyplomowany zarabia średnio ponad 5500 zł brutto, mianowany średnio 4500 brutto – To mało ???
  Za 18 godzin w tygodniu .
  Do tego dużo wolnych dni : przerwa świąteczna, wielkanocna, wakacje , rekolekcje, wycieczki , roczny urlop na podratowanie zdrowia.
  Cos mi się wydaje że dojdzie tym razem do protestu rodziców przeciwko nauczycielom. Niestety to co się dzieje powoduje coraz większą niechęć do tej grupy społecznej. Jeżeli zostawiacie swoich wychowanków i to w tak ważnym momencie to mamy do czynienia z terroryzmem i gangsterką. czy kalkulujecie to ,że będziecie za to właśnie piętnowani przez społeczeństwo? Do tego jeszcze ta wszechobecna zdolność bycia najmądrzejszym i pouczania zwłaszcza nas rodziców.

  • Skąd biorą się takie idiotki? Przy pensji podstawowej poniżej 3 tys. brutto (mianowany) tobie z dodatkami wychodzi 4500? Wychowawstwo 100, wysługa lat 20% 550 mnie wychodzi 1000 zł mniej niż Tobie. A wiem co mówię, bo widziałem kwitek od wypłaty córki. O tych 5,5 tys. bredził dzisiaj w tvn24 twój idol minister Andrzej D. Podobno usłyszał to od pisowskiego wicka w powiecie. Wart pac pałaca.

  • A może nam taka np matka odpowie dlaczego nauczyciele maja wakacje i zimowe ferie? Bo są tak zmęczeni, czy dlatego że w tym czasie dzieci mają wolne? A i tak nauczyciele wakacje mają o 3 tygodnie krótsze, a w ferie zimowe dyżury w szkole. Piszcie wniosek o skrócenie dzieciakom wakacji, wtedy nauczyciele będą mieć mniej wolnego. Wszędzie w Europie nauczyciele mają wolne wtedy, kiedy uczniowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick