Strajk nauczycieli będzie kontynuowany do świąt. Co z maturami?

27
Fot. Feliphe Schiarolli | Unsplash
"Prezydium ZG ZNP podjęło uchwałę o kontynuowaniu strajku" - napisał na Twitterze Sławomir Broniarz, prezes Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. To oznacza, że po kończących się dzisiaj egzaminach gimnazjalnych, uczniowie od poniedziałku nie wrócą do szkół.

Mija trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych, a równolegle walka nauczycieli o wyższe wynagrodzenia. Mimo fali krytyki z jednej strony i słów wsparcia z drugiej, Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o kontynuowaniu protestu także w okresie Wielkanocy.

Jak informuje na Twitterze ZNP, władze tej organizacji planują wystąpić także do premiera Mateusza Morawieckiego o „natychmiastowe podjęcie rozmów z udziałem zewnętrznego mediatora”.

Decyzję zarządu Sławomir Broniarz ogłosił na konferencji prasowej. Dziennikarze dopytywali, czy w związku ze zbliżającymi się maturami forma strajku zostanie zmieniona, odpowiedział: „Będzie wyglądał tak, jak dotychczas jest realizowany” – informuje portal tvn24.pl. Na razie nie wiadomo więc, czy i w jaki sposób może zakłócić on przebieg tych egzaminów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

 1. Nie ustąpić nauczycielom na krok! Czekam na pierwszy skowyt przy wypłatach za kwiecień bo z tej śmiesznej zbiórki zobaczycie tyle ile zobaczył ze swojej właściciel Seicento skasowanego przez bor. Propozycja podwyżki była, odrzucona, więc nie ma podwyżki.

 2. Proponuję aby policjanci i sędziowie zrezygnowali z części dwóch uppsażeń i podzielili się z nauczycielami w końcu to wszystko jest budżetówką. Jak widać wszyscy w gębie wspierają i solidaryzują się z nauczycielami a jak przychodzi co do czego to nie ma Solidarności.

 3. Proszę aby w sprawie wypowiedzi Dery w TVN 24, który powołując się na wice starostę Pacholczyka, stwierdził że w Ostrowie Wielkopolskim nauczyciele dyplomowani zarabiają 5800 zł. Kto mówi prawdę. A co na to starosta Rajski? Czy jest to prawda? A moze bajaDera?

  • W kablówce, w komentarzu gospodarczym burmistrz Raszkowa powiedział,że u niego dyplomowany ma 5800 ,a mianowany 4600,więc ?

  • Łże elity pisowskie kłamią w żywe oczy. Nie myślałem, że burmistrz Raszkowa da się wciągnąć .

  • Dzisiejszy nauczyciel rzadko wie co to etyka w tej chwili liczą się tylko pieniądze a tak mało to nie zarabiają bo wiem doskonale a nikt nie zapytał się rodziców co oni mają zrobić z dziećmi może mają zwolnić żeby nauczyciele mogli sobie strajkować

  • Wywalaj głupia Zosiu, jakieś 400 tysięcy nauczycieli. Zatrudni się bezrobotnych i załatwione. Ciemna masa jest na rękę rządzącym.

 4. No i rzuciły się kundelki szarpać za nogawki i obszczekiwać. Na różnych forach grożą nawet oskarżeniem o terroryzm. A my wytrwamy i zobaczymy kto się będzie śmiał ostatni. Dość gadek o etosie czy misji. Misjonarzem jest marszałek senatu za kilkanaście tysięcy miesięcznie. A do szczekających mam jedno pytanie: kiedy wylądujecie w szpitalu chcecie, żeby pomagali wam lekarze i pielęgniarki i lekarze zadowoleni czy wściekli? A kiedy zaprowadzicie dzieci do przedszkola i szkoły? Proponuję zastanowić się nad odpowiedzią.

  • Brawo. Wytrwajcie i nie poddawajcie się. W końcu Rząd musi się uciąć. Jesteśmy z Wami.

  • Nie ustąpić nauczycielom. Niech młodzi do zawodu zostaną dopuszczeni a starych częsących się nauczycieli przekwalifikować do innego zawodu. Niech zakładają nauczyciele własne firmy to będą zarabiali tyle i le sobie wypracują a nie tylko roszczeniowcy patrzą na państwo i na nasze wspólne pieniądze.

 5. Nooooo…..Pis wam w głowach poprzewracał . Czy tak trudno zrozumieć …” że takie będą Rzeczypospolite , jakie jej młodzieży chowanie ….” . Do Was się zwracam, rodzice dzieci w wieku szkolnym . To Wam powinno zależeć aby nauczyciele byli dla Waszych dzieci autorytetami , a szkoła podstawą do osiągania , budowania wiedzy .Jednakże ciągłym dyskredytowaniem roli szkoły i nauczycieli nie osiągniecie NIC ! Nie oszukujmy się , nie jesteście w stanie nauczyć swoich dzieci wszystkiego . Jeżeli tego nie zrozumiecie to , jeżeli w dalszym ciągu wielkość samochodu i telewizora ma stanowić o mądrości , to niestety ….” to już jest koniec , nie ma już nic…” . Proszę zwrócić uwagę , że gdyby zabrać Waszym dzieciom smartfony i komputery to nie są w stanie wrócić do domu , o ortografii i pisaniu lepiej nawet nie wspominać . Lepiej pomyśleć o tym przed szkodą !

  • Autorytet to własnie tracicie. W imię swoich podwyżek (bo tak naprawdę o NIC innego Wam nie chodzi) terroryzujecie kraj kosztem innych ludzi (głównie rodziców dzieci szkolnych).

  • Nauczycieli widzą tylko pieniądze. Takich nauczycieli nie potrzeba. Odejdźcie z zawodu! Zarabiać dobrze powinni najlepsi nauczyciele. Apel do rządu zlikwidujcie KARTĘ NAUCZYCIELA i z miejsca tych kiepskich z zawodu wydalić.

 6. Roszczeniowcy i tyle. Każdemu radzę przeczytać „Kartę Nauczyciela” łatwo znaleźć tam zapisane przywileje, a nawet jak ustala się pensje (to wcale nie są małe pieniądze). Nauczyciele nawet nie rozumieją, że większość pracujących ludzi w tym kraju nie ma nawet prawa do strajku!

 7. Autorytet to własnie tracicie. W imię swoich podwyżek (bo tak naprawdę o NIC innego Wam nie chodzi) terroryzujecie kraj kosztem innych ludzi (głównie rodziców dzieci szkolnych).

 8. Ja bym dał nauczycielom obroku z koryta świń które dotuje UE, a oni by chcieli ten pokarm im zabrać, chociaż wiadomo, że rząd tego zrobić nie może.

 9. Panie Dera! Wstydzę się za pana wypowiedzi w sprawie strajku nauczycieli. Ciekawie wspiera pan swoją żonę – nauczycielkę.

  • Polityczne polecenie jest ważniejsze niż wspieranie żony. Ona dopiero ma. Jej przedszkole strajkuje, ona nie bo wiadomo.

 10. Jest przykre ze 70% W NIEKTURYCH KLASACH CHODZI NA KOREPETYCJE a my rodzice musimy płacic i co ciekawe kiedys na korepetycje chodziły dzieci słabo się uczące dzis jest odwrotnie bo ktos nie umie wytłumaczyc materiału , a kolega musi zarobic

  • I z pewnością będzie lepiej, kiedy nauczyciele nie dostaną podwyżek. Jak się rzucą z entuzjazmem do nauczania, to żadne korki nie będą potrzebne. Ja uważam, że po takim pluciu na pracę nauczyciela powinni oni zrobić jedno- oceniać to co dzieciak umie, żadnych poprawek, żadnego dodatkowego zaliczania. Nie umie- pała, kilka pał, zostaje w klasie. I żadnych ustępstw, pochylania się, cackania. Ojciec Wołodyjowskiego mawiał do syna- jak się nie będą ciebie bali, to się będą z ciebie śmiali. Najwyższy czas przywrócić dyscyplinę w szkołach. Żadnego łażenia rodziców do nauczycieli, żadnych telefonów do domu. Żądnych korków. Raz w okresie wywiadówka i szlus. Dopiero się niektórym otworzą oczy. niech uważają na lekcjach niech się uczą, mają podręczniki, ćwiczenia. Komu będzie zależeć to będzie się uczyć, wałęsający się poza domem, albo siedzący z nosem w kompach nie skończą szkół. I zaraz będą robotnicy niewykwalifikowani do przyuczenia. Nie będzie trzeba Ukraińców.

 11. Ludzie nie popierają nauczycieli. Inni muszą ciężko pracować po 40 gdzin tygodniowo a nauczyciele 18 godzin i jeszcze im ciężko.

 12. Mamy jedno dziecko niepełnosprawne i jakoś nie widzę by pani ze szkoły specjalnej pracowała tylko 18 godzin. Siedzi z dziećmi od 7 do 13 a potem jedzie na tzw. rewalidację do innej szkoły. Jesteśmy jej bardzo wdzieczni bo Karolinka porobiła olbrzymie postępy.Jak Basieńko nie znasz problemu i nie uczysz, nie masz dziecka chorego i nie rozumiesz to nie wypowiadaj się publicznie, bo się kompromitujesz.Podejrzewam, że nawet nie masz wyższego wykształcenia i zadnej rewalidacji( oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki itp.), to co ty wiesz dziecinko…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick