„Stan pacjentki uległ poprawie” – dobre informacje z krotoszyńskiego szpitala

0
We wtorek na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie trafiła 26-letnia pacjentka z objawami, które przypominały zakażenie koronawirusem. W placówce wprowadzono reżim sanitarny, a kobieta została natychmiast odizolowana od pozostałych pacjentów. Dzisiaj ze szpitala napływają dobre informacje. Pacjentka czuje się już lepiej, a jej stan poprawia się.

Wczorajsza informacja o możliwym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie południowej Wielkopolski wywołało falę pytań i burzę informacyjną. Choć w szpitalu wprowadzono reżim sanitarny i wszelkie środki ostrożności, przypadek ten nie został zakwalifikowany, jako podejrzenie zakażenia wirusem.

Dziś Szpital Powiatowy w Krotoszynie poinformował, że kobieta czuje się już lepiej. – Zgodnie z obowiązującymi zasadami, pacjentka przebywa w wyizolowanym pomieszczeniu szpitala, a personel medyczny stosuje zalecane procedury. Stan pacjentki uległ poprawie. Kontynuowany jest proces diagnostyki i leczenia. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia epidemicznego w Krotoszynie – informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy krotoszyńskiej placówki.

CZYTAJ TAKŻE: Uczniowie przerwali praktyki we Włoszech. Uciekają przed koronawirusem

Przedstawiamy całą treść komunikatu Szpitala Powiatowego w Krotoszynie: 

„W związku z przyjęciem do krotoszyńskiego szpitala pacjentki z objawami grypopodobnymi, wobec której zastosowano postępowanie profilaktyczne w ewentualnym zakażeniu koronawirusem, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka zwołał we wtorek, 25 lutego oraz w środę 26 lutego posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krotoszynie.
W trakcie obu posiedzeń starosta zapoznał się z informacją na temat podjętych przez szpital i służby sanitarne działań. Omówiono przebieg wdrożonych procedur i stosowanego postępowania.

Według Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie, wszczęto także odpowiednie postępowanie prewencyjne polegające na zebraniu wywiadu nt. pacjentki i jej otoczenia, wydano odpowiednie zalecenia i poinformowano Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami, pacjentka przebywa w wyizolowanym pomieszczeniu szpitala, a personel medyczny stosuje zalecane procedury. Stan pacjentki uległ poprawie. Kontynuowany jest proces diagnostyki i leczenia. Na chwilę obecną nie ma zagrożenia epidemicznego w Krotoszynie.

Od 25 lutego, godz. 18.00, wszystkie oddziały Szpitala Powiatowego w Krotoszynie pracują w trybie planowym. Podjęte działania konsultowane są m.in. z konsultantem medycznym ds. ratownictwa medycznego.
Przypominamy także, że obecnie nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce.”

Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie
Marzena Wiśniewska, rzecznik prasowy Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick