Stal lepsza od Legii. Ostrów bliżej brązowego medalu!

BM Stal Ostrów Wielkopolski pokonała Legię Warszawa 85:73 w meczu otwierającym rywalizację o brązowy medal Mistrzostw Polski. Rewanż już we wtorek, 6 czerwca.

NASZ REPORTAŻ: Ponad 365 dni chwały. Czarni Wierzbno wykuwają historię

Po zaciętym meczu numer 1 rywalizacji o brąz Energa Basket Ligi bliżej najniższego stopnia podium jest BM Stal Ostrów Wielkopolski, która wygrała z Legią w Warszawie 85:73.

Nie był to udany mecz Legionistów, którzy planowani zwycięstwem pożegnać w stolicy wieloletniego kapitana i legendę polskiego basketu – Łukasza Koszarka. „Stalówka” rozpoczęła standardowo od mocnego uderzenia i wygrała I kwartę pewnie 14:29. Po chwili gospodarze zrewanżowali się wygrywając 23:18 i wynik oscylował w okolicach remisu.

To zwiastowało jeszcze więcej emocji w rywalizacji obu drużyn o brązowy medal. Trzecia kwarta ponownie należała do Stali, który wygrała 24:12, a w ostatniej odsłonie znowu triumfowali gospodarze (24:14).

Wśród Legionistów najskuteczniejszy był Łukasz Koszarek, który zdobył 16 punktów w przedostatnim meczu w karierze i ostatnim przed własną publicznością. Dorzucił do tego 2 asysty i zbiórkę.

Po stronie BM Stali tym razem to Aigars Skele nie miał sobie równych. 20 punktów, 4 zbiórki i 9 asyst mówią same za siebie. Deptał mu po piętach Damian Kulig (18, 8, 3), ale kapitan go nie dogonił.

Rewanż we wtorek, 6 czerwca w 3mk Arenie Ostrów. Początek meczu o 20.00. „Stalówka” jest już o krok od medalu.

Na głównej stronie wlkp24.info czeka na Was ankieta, w której pytamy: „Czy BM Stal zdobędzie brązowy medal?”. Jakie szanse Waszym zdaniem ma zespół prowadzony przez Andrzeja Urbana?Zachęcamy do głosowania i komentowania pod tym artykułem.

Legia Warszawa – BM Stal Ostrów Wielkopolski 73:85 (14:29, 23:18, 12:24, 24:14)

Legia: Łukasz Koszarek 16, Trevor Leslie 12, Grzegorz Kulka 9, Grzegorz Kamiński 8, Aric Holman 8, Geoffrey Groselle 8 (10 zb), Kyle Vinales 7, Janis Berzins 3, Dariusz Wyka 2, William Garrett 0
Stal: Aigars Skele 20, Damian Kulig 18, Nemanja Djurisić 12, Michał Michalak 12, Ojars Silins 7, Aleksander Załucki 7, Jakuba Garbacz 5, Adonis Thomas 2, Markus Loncar 2, Mateusz Zębski 0