Stacja uzdatniania wody i asfalt na ul. Polnej. Przy okazji dożynek hucznie otwarli nowe inwestycje [ZDJĘCIA]

0
źródło: jarocin.pl
Nowa stacja uzdatniania wody i asfaltowa droga oficjalnie otwarte. Przecięć wstęg dokonano przy okazji dożynek w Potarzycy. Szczególnie ta pierwsza inwestycja była długo wyczekiwana i jest kolejną zrealizowaną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie.

W ramach tegorocznych dożynek wiejskich w Potarzycy (powiat jarociński) świętowano zakończenie niedawnych inwestycji zrealizowanych na terenie wioski. Najpierw nastąpiło uroczyste otwarcie ulicy Polnej, która dotychczas była drogą gruntową. Remont zrealizowano w ramach większej gminnej inwestycji, dzięki której powstało sześć nowych dróg: na os. Leśnym w Bachorzewie, ul. Piaskowa i Zagajkowa w Golinie, ul. Żytnia w Jarocinie oraz ul. Zakrzewska w Witaszycach.

CZYTAJ TEŻ: W oczyszczalni ścieków będą produkować nawóz

Goście udali się też na teren nowej Stacji Uzdatniania Wody w Potarzycy. Placówka, która powstała, jest całkowicie zautomatyzowana. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z wody pitnej bardzo dobrej jakości. Na wypadek awarii prądu stacja została wyposażona w agregat, przez co ciągłość w dostawie wody zostanie zachowana.

„Zmodernizowany i rozbudowany został system uzdatniania wody na bazie trzech studni głębinowych. Przedsięwzięcie objęło także wymianę urządzeń technologicznych z wyposażeniem obiektu w niezbędne zestawy pomp i instalację dezynfekującą” – czytamy na stronie miasta.

Podobne stacje uzdatniania wody znajdują się w Jarocinie i Stefanowie. Koszt wybudowania tej w Potarzycy wyniósł 5 mln zł.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick