DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Spotkanie z Jerzym Bralczykiem [zaproszenie]

Jerzy Bralczyk – polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Od 1999 wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 1996 jest członkiem Rady Języka Polskiego, a od 2003 zasiada w jej prezydium (od 2007 jako wiceprzewodniczący). Jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile.
W TVP Polonia prowadził cotygodniowy program Mówi się (od 2001 do 2007) oraz audycję Na słówko. W Polskim Radiu prowadzi codzienną audycję Słowo o słowie. Pisze również felietony dla miesięcznika „Wiedza i Życie”.
Jerzy Bralczyk układa lub prowadzi różne ogólnopolskie i regionalne dyktanda w Radio i w Telewizji.Hobby: zbieranie wydań Pana Tadeusza oraz podręczników dobrego zachowania i mówienia.
Profesor Bralczyk odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi (1988) i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (1998).

Językowy zawrót głowy – gry i zbawy z językiem polskim: łamańce, scrable, językowe memory, zabawy w „głuchy telefon” i „państwa-miasta” i wiele innych.

Na oba wydarzenia wstęp wolny. Projekt dofinansowany ze środkó Minista Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz