Sporny wyjazd z ostrowskiej galerii. Jak jest teraz? [WIDEO]

10
O wyjeździe z parkingu ostrowskiej galerii handlowej, który prowadzi wprost na drogę krajową nr 25, pisaliśmy pod koniec sierpnia. Wtedy też rozgorzała dyskusja, czy omijanie świateł i skracanie sobie drogi wyjeżdżając na krajówkę jest legalne i bezpieczne.

CZYTAJ: Na skróty, ale czy bezpiecznie? 

Krótko po wyemitowaniu naszego materiału w Wydarzeniach Telewizji Proart, dyrekcja galerii handlowej w Ostrowie, razem z funkcjonariuszami wydziału ruchu drogowego zdecydowali o postawieniu w tym miejscu szlabanu.

Jak poinformowała nas dyrekcja, początkowo pojawiła się tam taśma. Jednak ze względu na bardzo częste przypadki zrywania jej przez kierowców, zdecydowano o postawieniu drewnianego szlabanu.

Wielu kierowców jest zdziwionych takim obrotem sprawy, ale jest też grupa, która przyklaskuje temu rozwiązaniu. – Pomysł z zamknięciem wyjazdu? Nie bardzo mi się podoba. Jak był ten wyjazd to szybciej się wyjeżdżało, nie trzeba było nadrabiać drogi i przejeżdżać przez te wszystkie światła – powiedział nam jeden z klientów galerii. – Żeby wyjazd był bezpieczny, to trzeba by było postawić tam sygnalizację świetlną. Przecież to jest droga szybkiego ruchu! Ktoś tutaj pomyślał i dobrze uznał, że w ten sposób nie może tak to funkcjonować – dodaje drugi.

Na drodze krajowej nr 25 prowadzącej do Kalisza, samochody mogą rozpędzić się do prędkości nawet 100 km/h. – Włączanie się do ruchu w tym miejscu jest bardzo niebezpieczne, a kierowcy stwarzają w ten sposób zagrożenie dla innych – informuje aspirant Sławomir Frąszczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Mimo postawionego szlabanu, niektórzy kierowcy zdają się to całkowicie bagatelizować.

Niewidzialny szlaban

Szlaban? Jaki szlaban? Jak widać dla niektórych kierowców postawienie przed nimi poziomej belki, nie stanowi problemu. 😉 Choć spornego wyjazdu z galerii handlowej w Ostrowie już nie ma, to niektórzy i tak znaleźli sposób, żeby skrócić sobie drogę!Zobaczcie, jaki pomysłowy!

Opublikowany przez wlkp24.info Wtorek, 18 września 2018

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 11
  3

  Drewniany szlaban można stawiać na podwórku. Jesteśmy prawie w centrum miasta to by wypadało postawić odpowiednie oznakowanie poziome oraz pionowe no i szlaban z prawdziwego zdarzenia a nie kawałek kija owinięty taśmą. Ten znak “ustąp pierszenstwa też nie wiem po co tam stoi jak drewniany kij zakazuje przejazdu:) …. jak dla mnie fuszerka

  • 1
   2

   Prawda fuszera… a znak ustąp jest dla aut które awaryjną drogą z prawej ewentualnie by jechały np. straż etc… wyjeżdżając tam gdzie jest kij zwany szlabanem przecina każdy kierowca ciągłą linię to chyba wystarczy żeby sie zastanowić czy manewr jest właściwy

 2. 13

  Niech się może najpierw kretyni nauczą, że na terenie parkingu galerii wszystkie drogi są równorzędne i obowiązuje zasada”prawej ręki”. Strach wyjeżdżać z parkingu, bo 99% procent debili uważa, że jest na drodze głównej. Swoją drogą idealne miejsce do ustawiania sobie stłuczek i wyłudzania odszkodowań

  • Ale czemu zaraz “wyłudzeń” Przecież jesli masz pierwszenstwo a inny debil o tym nie wie, to nie twoja wina ze w ciebie wali.

 3. Szkoda zainwestować właścicielowi lub służbom drogowym w porządny szlaban i oznakowanie czy musi dojść najpierw do wypadku ? . Tak samo na wjeździe ustawili znak za rondem że wszystkie skrzyżowania są równorzędne i tyle a ty jedziesz stajesz ustępujesz pierwszeństwa temu co jedzie z parkingu a on i tak stoi bo nie wiem co ma robić niech poprawią to oznakowanie i ustawią więcej znaków bo to jest jeden burdel i chaos . Jedni wyjeżdżają dzikim wyjazdem wprost pod rozpędzone auta na DK 25 nawet się nie zatrzymując i niech się wezmą za tych co driftują po nocach na parkingu i urządzają wyścigi

 4. Przepraszam A gdzie można zobaczyć projekt organizacji ruchu w tym miejscu???
  Czy postawienie szlabanu jest zgodne z projektem? Jeżeli tak to czemu go nie było do tej pory?? Coś nie halo

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick