DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Spółka Sport Pleszew wybuduje skatepark i... hotel?

Więcej siłowni zewnętrznych czy boisk na terenach wiejskich – taki plan na inwestycje sportowe ma burmistrz gminy i miasta Pleszew Arkadiusz Ptak. – W tej kadencji chcemy inwestować zwłaszcza w miejscowościach, które są dość oddalone od Pleszewa. Mówimy o sztucznych boiskach, trawiastych, tartanowych, ale również i na jednym miejskim osiedlu Chopina chcemy wybudować boisko sportowe – mówi włodarz.

Jaka sportowa infrastruktura miałaby pojawić się na obszarach wiejskich? Przede wszystkim w budżecie zabezpieczono ponad 40 tysięcy złotych na modernizację terenu rekreacyjno-sportowego boiska w Taczanowie Drugim. W planach jest też doposażenie lub urządzenie kilku siłowni zewnętrznych w miejscowościach Baranówek, Dobra Nadzieja oraz Suchorzew. Ten projekt ma pochłonąć ponad 53 tysiące złotych z gminnej kasy.

W planach na bieżący rok jest budowa skateparku tuż obok pleszewskiego aquaparku. To inwestycja, która ma pochłonąć z budżetu najwięcej, bo aż 650 tysięcy złotych. Z bieżących informacji wynika, że na razie nie rozpoczęto jeszcze procedury przetargowej ani projektowej. Z pewnością jednak w tym roku zobaczymy nowy skatepark. Ta inwestycja co prawda nie wpisuje się w nurt promowania sportu na obszarach wiejskich, ale prezes spółki Sport Pleszew komentuje, że należy zachować równowagę w inwestycjach. – Rozumiem oczekiwania okolicznych wsi, że każdy chce mieć swoje boisko i uprawiać sport, żeby to było blisko, natomiast wszystkiego się w małych miejscowościach nie da zrobić. Niektóre rzeczy muszą być usytuowane w mieście przy ulicy Sportowej, stąd mamy bieżnię tartanową, boisko ze sztuczną nawierzchnią, pływalnie z prawdziwego zdarzenia, a w tym roku miasto planuje w sąsiedztwie budować skatepark – wylicza Eugeniusz Małecki, prezes Sport Pleszew sp.z.o.o. Zdradza przy tym, że władze gminy i miasta zasugerowały mu, że czas pomyśleć o budowie hotelu przy kompleksie sportowym. Prezes nie wyklucza, że jeśli uda się pozyskać jakieś środki zewnętrzne i odpowiednio przygotować do tej inwestycji – będzie ona poważnie rozważona.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz