Spokojnie w noc sylwestrową w regionie

0
Wyjątkowo spokojnie przebiegła noc sylwestrowa w naszym regionie. Oprócz drobnych wykroczeń i małych pożarów nie odnotowano poważniejszych incydentów.

– Noc przebiegła naprawdę spokojnie. Porównywalnie niż w zeszłym roku. Jedyne interwencje jakie przeprowadziliśmy to interwencje domowe. Zatrzymaliśmy 3 osoby które ze względu na stan nietrzeźwości stwarzały zagrożenie dla domowników – powiedział nam asp. Piotr Szczepaniak, Oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

Równie spokojnie było w Pleszewie oraz Jarocinie. Bez poważnych incydentów. Podczas najgłośniejszej nocy w roku obyło się także bez zatrzymań pijanych kierowców.

Strażacy także nie mieli dużo pracy. – O 22:00 odnotowaliśmy wyjazd wozu strażackiego do jak się okazało drobnego wypadku. Kierowca samochodu osobowego uderzył w barierki oraz oświetlenie drogowe. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych – mówi asp. Patryk Moś, z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

W Jarocinie strażacy wyjechali dwa razy. Po godzinie 1:00 oraz 5:00 rano zajęli się jedynie płonącymi śmietnikami. W Pleszewie po północy ugasili dwa drobne pożary drzewek ozdobnych na tamtejszym rynku. Oba pożary to skutek niewłaściwego użycia petard.

Ostrowska Straż Pożarna również miała spokojną noc.

Nie pamiętamy tak spokojnego Sylwestra. Krótko po północy zostaliśmy wezwani do pożaru samochodu pod dyskoteką w Czekanowie. Pożar został ugaszony, obyło się bez ofiar – powiedział nam Krzysztof Biernacki z Ostrowskiej Straży.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick