Sołtys wynegocjował rozpisanie przetargu na drogę jeszcze w styczniu

0
Sołtys Wtórka Ryszard Ryfa okazał się twardym negocjatorem. Podczas Dnia Sołtysa w tej miejscowości, rozmawiał z odpowiedzialnym za drogi powiatowe Piotrem Śniegowskim, który pełni też funkcję przewodniczącego Rady Gminy Ostrów Wielkopolski. Wynegocjował z nim, że przetarg na remont ul. Zielonej zostanie rozpisany jeszcze w styczniu. Jak przyznał, chciałby, aby prace ruszyły w lutym.

Za nami Dzień Seniora we Wtórku. Impreza, w której wzięły udział dziesiątki uczestników był także okazją do toczenia samorządowo-inwestycyjnych debat, bo nie brakowało też oficjeli. Sytuację postanowił wykorzystać sołtys Wtórku Ryszard Ryfa, który witając kolejnych gości, postanowił zadbać o ulicę Zieloną, którą władze powiatowe zaplanowały wyremontować na jednym z odcinków.

Po załatwieniu kwestii związanej z drogą, seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, a następnie ruszyli na parkiet, aby bawić się w rytm śląskiej muzyki. Jak ma to miejsce przy tego typu wydarzeniach, również tym razem nie mogło zabraknąć loterii fantowej, w której do wygrania był m.in. rower. Uczestnicy zabawy uczcili też minutą ciszy zmarłych w ubiegłym roku mieszkańców Wtórku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick