DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Solidarność z Unią Europejską w miastach Południowej Wielkopolski [WIDEO]

Zamieszanie wokół budżetu unijnego rozpoczęło się, gdy kilka dni temu przedstawiciele polskiego rządu z premierem Mateuszem Morawieckim na czele ogłosili, że nie zgodzą się na deklarację praworządności w zamian za środki unijne dla Polski. Przystąpiono do przygotowywania „weta”. Polskie samorządy, dla których dotacje unijne są coraz częściej gwarantem stabilnego rozwoju i nowych inwestycji, nie kryły oburzenia. Włodarze polskich miast, gmin i powiatów mówią „weto” dla polskiego weta.

W tym tygodniu w ramach solidarności z Unią i by pokazać jak bardzo samorządom zależy na unijnym budżecie, w polskich miastach wywieszane są flagi – Polski i Unii Europejskiej. – Ostrów jest miastem europejskim i dla naszego miasta te wartości UE są ważne. To nasz znak solidarności z samorządami, które walczą dzisiaj o to, aby został uchwalony budżet Unii Europejskiej – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa, w którym flagi pojawiły się w centrum.

W ubiegłym tygodniu Ostrów był gospodarzem konferencji prasowej, na której włodarze miasta, powiatu ostrowskiego, powiatu krotoszyńskiego oraz powiatu ostrzeszowskiego i Ostrzeszowa wyliczali jednym tchem ile środków unijnych pozyskali dla swoich małych ojczyzn i jak bardzo one się zmieniły dzięki funduszom europejskim. – Obecny fundusz pomocowy, który jest ustanowiony przez Unię Europejską to nowy „plan Marshalla” dla Europy. Polska już raz z „planu Marshalla” zmuszona była zrezygnować. Byłoby ogromnym, historycznym błędem, gdyby z kolejnych środków znów trzeba było rezygnować. Stąd samorządy jednoczą się w walce o wartości europejskie i o fundusze europejskie, które są nam potrzebne do budowy lokalnych wspólnot. Ostrów Wielkopolski od momentu wstąpienia Polski do Unii otrzymał ponad 200 milionów złotych środków europejskich – dodaje prezydent Klimek.

Barwy unijnej flagi wyświetlone zostaną także na ostrowskiej Arenie, a jutro (czwartek) w samo południe z ostrowskiego ratusza wybrzmi hymn Unii Europejskiej.

 

Napisz do autora

Komentarze (18)
 • B
  Bols

  środa, 9 grudnia, 2020

  Klimkowa Ty się weź za swoją robotę a negocjacje unijne zostaw rządowi.
  A to Polska nie wpłaca do budżetu UE ? Ile tych pieniędzy wraca z powrotem na zachód ?
  Walka o wartości europejskie ? Pożal się Boże nad takimi wartościami!
  Dla mnie wartością jest interes Polski a nie rzeszy niemieckiej. Zrozum kobieto, że platforma już nie rządzi i już nigdy nie będzie rządzić.

  Odpowiedz
 • J
  jarock

  środa, 9 grudnia, 2020

  Niech Pani Klimek zdefiniuje co rozumie jako wartości UE ? Czy są to te same wartości na jakich powstawała UE Schumana , De Gasperiego i Adenauera ?

  Odpowiedz
 • O
  Obserwator

  środa, 9 grudnia, 2020

  Za bystrą ja nigdy jej nie uważałem. Jest tak tępa, że chyba nawet nie wie, co wyrabia. Te flagi to w mieniu wszystkich ostrowian? Podręcznikowy wręcz przykład przypadkowej osoby na stanowisku, do którego nie dorosła. Andrzej Dera, jej ojciec, ma się czym szczycić. Przy następnym podejściu tej prezydentki będziemy już widzieć tylko flagi niemieckie i LGBT. Jarek Lisiecki też już całkiem zidiociał. I co Wy pajace chcecie ugrać? Na pewno nie dla mieszkańców Ostrowa.

  Odpowiedz
 • J
  Jan

  czwartek, 10 grudnia, 2020

  Pewnie, lepiej dalej żebrać na zachodzie o kilka srebrników w zamian za ukojenie się przed postępowom europom. W szczególności kiedy miasto się zadłużyło i najbliższa perspektywa to spłacanie kredytów, ale przecież wyborców jakoś trzeba utrzymać, jak nie budżetem z rządu to kasą z unii. A jak ceną za to ma być pokorne bicie się w pierś i indoktrynowanie obywateli w szczególności tych młodych, że unia to taka fajna, że zachód taki rozwinięty a Polska to taki zaścianek, gdzie kobiety i homo są prześladowani. Szkoda tylko, że nikt nie zwraca uwagi np na takie fakty, że w historii Polski homoseksualizm nigdy nie był karany, nie to co np. w postępowych Niemczech (do roku 1973) czy Francji (do roku 1982). A odnośnie kobiet, Polska jest jedym z pierwszych krajów świata w których kobiety zyskały prawa wyborcze. Jest też najbezpieczniejszym krajem europejskim jeśli weźmiemy np. statystykę odestku gwałtów na 100 tysięcy mieszkańców (dane z eurostatu jeśli Pani Prezydent nie wierzy).

  Odpowiedz
 • F
  filip

  czwartek, 10 grudnia, 2020

  Klimkowa – pozostaw negocjacje mądrzejszym od siebie , nie szkoda kasy na takie fanaberie i zajmij się miastem i przedszkolami w których podobno szykujesz podwyżki

  Odpowiedz
 • MOWOU
  mieszkaniec Ostrowa Wlkp. od urodzenia

  czwartek, 10 grudnia, 2020

  Ostrzegałem po tym wyborze itd, Macie co wybraliście już za pierwszej kadencji.Dobrze że to ostatnia.

  Odpowiedz
 • PS
  Prawie Seniorka

  czwartek, 10 grudnia, 2020

  Nadużywanie flagi państwowej odbiera jej stopniowo rangę ważnego symbolu narodowego i dewaluuje jej wartość w oczach młodego pokolenia. Czy tego chcemy dla naszej Ojczyzny…?

  Odpowiedz
 • O
  Ostroowiak

  piątek, 11 grudnia, 2020

  Chce wiedzieć jako Ostrowiak ile kosztują te hepeningi z balonikami i flagami UE na rynku? Czy pani prezydent zapłaci ze swojej kieszeni za akcję na rynku? Czy urzędnicy UM brali udział w tej akcji na rynku i ilu? Urzędnicy miasta na czele z panią prezydent powinni siedzieć w UM i rozwiązywać problemy nas mieszkańców za to z naszych podatków są opłacani.

  Odpowiedz
 • G
  gustaw

  piątek, 11 grudnia, 2020

  Klimkowa nie idz tą drogą – więcej poKORY naprawdę są o wiele mądrzejsi od ciebie i PAN MORAWIECKI wie co robi , a ty klimkowa wydajesz kase na durne flagowanie miasta zajmij się miastem jak jeszcze jesteś prezydentem i poWIEDZ co z poDWYŻKAMI opŁAT ZA poBYT dzieci w przedszkolach poWYŻEJ 5-ciu godzin ?????!!!!!

  Odpowiedz
 • PS
  Pani Stokrotka

  piątek, 11 grudnia, 2020

  Pani Prezydentowo!
  Proszę wywiesić czarne flagi.
  Kaczor ograł unię.

  Odpowiedz
 • N
  nemo

  piątek, 11 grudnia, 2020

  I CO klimkowa opADŁA ci kłapaczka ? MORAWIECKI TO WIELKI POLITYK więc nie wtykaj nosa w nieswoje sprawy

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  sobota, 12 grudnia, 2020

  Wstyd mi za poziom komentarzy, jakie uprawiają tu internetowe bojówki PiSu. Jest oczywistym, że potrzebujemy UE i bardzo dobrze, że mamy prezydenta, który uważa tak samo. Ostatni sondaż – 81% Polaków za pozostanie w UE.
  Nawet kłamcy Morawieckiemu zmiękła rura i zgodził się poprzeć nowy budżet, który zakłada powiązanie z mechanizmem praworządności.

  Odpowiedz
 • J
  Jola

  sobota, 12 grudnia, 2020

  Myślenie o przyszłości narodu i kraju zwyciężyło -targowica dostała po pęcinach. Beci opamiętaj się.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz