Samorządowcy o unijnych funduszach

15
Środki unijne z perspektywy samorządowej. Taki tytuł nosiła poniedziałkowa konferencja prasowa, na którą szefów lokalnych samorządów zaprosiła senator Ewa Matecka. Włodarze podkreślali kluczową rolę finansowego wsparcia z puli unijnej dla skutecznego rozwoju i funkcjonowania miast, gmin i powiatów. Wszystko to w kontekście zapowiadanego przez polski rząd weta dla nowego budżetu unijnego.

Senator Ewa Matecka zwołała konferencję prasową dotyczącą środków unijnych. W obliczu groźby zawetowania budżetu unijnego przez polski rząd przedstawiciele lokalnych samorządów udowadniali, jak ważne są pieniądze unijne dla rozwoju poszczególnych miast i powiatów i jak bardzo potrzebny jest kolejny unijny zastrzyk finansowy ze wspólnotowej kasy. Od 2004 roku Polska pozyskała z kasy Unii Europejskiej 188 miliardów euro, wpłaciła 61 miliardów. Czysty zysk to zatem 127 miliardów euro – wyliczała dziś senator. Poszczególni włodarze wskazywali natomiast te inwestycje i projekty, których realizacja nie byłaby możliwa bez unijnych dotacji.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. 26
  1

  Dlaczego nie było na konferencji nikogo z PiS? Gdzie v-ce starosta Pacholczyk. Zawsze chodzi ze starostą Rajskim na wszystkie otwarcia. Chciałbym znać stanowisko miejscowego PiS – u w sprawie środków unijnych.

 2. 31
  9

  W powiecie potrzebni są młodzi na stanowisku starosty że świeżym spojrzeniem. Slucham Pana Rajskiego który zajmuję stanowisko starosty od lat i ciągle mówi o tym samym. Czas na zmianę. Moim zdaniem Pan radny powiatowy Bartosz Ziółkowski, to dobry kandydat na starostę powiatu ostrowskiego. Trzymam kciuki.

  • 18
   5

   Niech dogada się z PiS i odsuną od władzy w powiecie pana Rajskiego. Podejrzewam, że PiS się zgodzi patrząc na postępowanie pana Rajskiego, który policzkuje co róż swojego koalicjanta w powiecie konferencjami uderzającymi w tą formację. Powiatowi też by na dobre wyszło gdyby ktoś nowy i młodszy zarządzał powiatem.

  • 4
   1

   A pytałeś pana Ziółkowskiego czy chce zmniejszyć swoje miesięczne dochody za cenę wpadnięcia w polityczne kłopoty?

 3. 14
  7

  Czy Pani senator wraz z gośćmi podali ile pieniędzy wytransferowały firmy niemieckie, francuskie itd z Polski od kiedy jesteśmy w UE? To ciekawy temat. Pomijając to, że z każdego euro przekazanego Polsce ok. 0,85 eurocentów wracało do firm za zachodnia granicą Polski potwierdza opinię, że Polska to dobre miejsce do zarabiania przez niektóre państwa członkowskie UE.

  • 1
   3

   czyli kredyty minus ich zarobek to marza 15%? chyba calkiem niezla co? w czym problem? dane z kapelusza oczywiscie wiec nie wiem po co z nimi polemizowac.

 4. Posłuchajcie Szczotki! Ten facet mianowicie, mówi „co mu ślina na język przyniesie”. W jego wypowiedzi nie znajduje sensu przekazu. Gratuluje mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego władzy. Masakra!!

 5. 3
  3

  Przecież te pieniądze z Unii i tak będą. Nie siejcie propagandy, że veto odbiera komukolwiek pieniądze !
  Prędzej czy później się dogadają ale nie na takich warunkach jak teraz.
  Platforma razem z Tuskiem to by nas z kapciami sprzedała. Zresztą już to zrobili.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick