Sobota z utrudnionym ruchem w Ostrowie. Co będzie się działo?

1
W nadchodzącą sobotę, czyli 31 sierpnia na terenie Ostrowa Wielkopolskiego będą miały dwa wyjątkowe wydarzenia. Od rana przy Ostrowskim Centrum Kultury będą trwały obchody Międzynarodowego Dnia Osoby Zaginionej i Poszukiwanej. Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info są patronem medialnym tego wydarzenia. Natomiast o godzinie 16.00 w parku im. Emilii Sczaneckiej przy Starym Cmentarzu odbędzie się inscenizacja historyczna w ramach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

CZYTAJ: Proart i wlkp24.info patronem niecodziennego wydarzenia

W związku z tymi wydarzeniami od 30 do 31 sierpnia parking przy Ostrowskim Centrum Kultury oraz parafii św. Antoniego przy ul. Raszkowskiej będzie wyłączony z użytkowania. Jednocześnie wprowadzony będzie zakaz parkowania na odcinku ulicy Raszkowskiej od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Wolności.

O godzinie 15.00 odbędzie się parada pojazdów służb biorących udział w obchodach. Będą to międzyinnymi pojazdy Wojsk Obrony Terytorialnej. Parada wyruszy spod OCK-u, przejdzie przez rynek, ulicą wrocławską, głogowską, wojska polskiego, raszkowską, spichrzową, strumykową do Stanicy al. Siwego Sokoła. Kierowcy muszą spodziewać się dużych utrudnień ruchu w tym czasie. Przejazd wozów będzie patrolować ostrowska policja.

O godzinie 16.00 w parku im. Emilii Sczaneckiej przy starym cmentarzu odbędzie się inscenizacja historyczna „1939-1945” wystawiona zostanie dla upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez Ostrowską Grupę Rekonstrukcji Historycznej. Dzięki ostrowskiej grupie miłośników historii i militariów przyjrzymy się rekonstrukcji wydarzeń z września 1939 roku, które miały miejsce na ostrowskich ulicach podczas okupacji hitlerowskiej.

O godzinie 18.30 w ramach wcześniej wspomnianego Dnia Osoby Zaginionej i Poszukiwanej odbędą się manewry poszukiwawczo-ratownicze na terenie Piasków Szczygliczka. Na miejscu obecne będą wszystkie służby ratunkowe dlatego mieszkańców, przejeżdżających kierowców oraz wypoczywających informujemy, że to tylko i wyłącznie ćwiczenia. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Pani Ewo! W wyrażeniu „Piaski – Szczygliczka” odmieniać należy OBA człony – tak uczą w szkole, którą w końcu by trzeba ukończyć – prawda?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick