Śmiertelny wypadek w powiecie pleszewskim. Nie żyje rowerzysta

0
Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej 442 w Gizałkach (powiat pleszewski). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, doszło tam do potrącenia rowerzysty przez samochód ciężarowy. Zdarzenie miało miejsce w środę ok. 17.00.

Nie żyje rowerzysta, który został potrącony przez samochód ciężarowy. Do tragedii doszło w Gizałkach na ul. Kaliskiej (powiat pleszewski). Na miejsce zadysponowano pogotowie, policję i straż pożarną. Trwa ustalanie szczegółów, jak doszło do tego wypadku.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 72-letni mieszkaniec gminy Gizałki chciał przedostać się z rowerem na drugą stronę drogi. – Mężczyzna, gdy wjeżdżał na chodnik, prawdopodobnie zachwiał się i wpadł pod koła ciężarowego renaulta. 72-latek poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury – informuje st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

To drugi śmiertelny wypadek, który wydarzył się w środę w naszym regionie. O świcie samochód osobowy zderzył się z motocyklem w Gorzycach Wielkich (powiat ostrowski). Na miejscu zginął kierujący jednośladem. We wtorek pod Kępnem zginęła rowerzystka potrącona przez samochód osobowy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick