“Śląsk” w Ostrowie [zaproszenie]

0
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce, ale i w Europie artystycznych grup folklorystycznych. Rozpoczął działalność dokładnie 1 lipca 1953 roku. Zespół dał ponad 7 tysięcy koncertów dla ponad 25 milionów widzów, a w najbliższą niedzielę wystąpi także dla ostrowian.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny poświęcony będzie oczywiście tematyce kolędowej. Grupa zaprasza na koncert najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek „Święta noc” w ostrowskiej konkatedrze. Początek punktualnie o godzinie 16:00 w niedzielę 14 stycznia, wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” to ponad stuosobowy skład artystyczny obejmujący chór, balet i orkiestrę. Współpracuje z autorytetami w dziedzinie kulturoznawstwa, a od maja 2017 roku grupę współprowadzą Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zarząd Województwa Śląskiego. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych – od wielkich widowisk, poprzez efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. W swoim dorobku zespół ma 12 płyt wydanych w Złotej Kolekcji “Śląska”– wydawnictwa będącego kolekcją narodowej muzyki i pieśni. Pięć z nich posiadają status Złotej, jedna Platynowej Płyty.

źródło: zespolslask.pl / własne

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick