Skończą rundę jesienną przed nowym rokiem. WZPN przystał na prośby klubów

0
Runda jesienna PROEKO IV ligi potrwa do 5 grudnia. Taką decyzję podjął Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na podstawie głosów przedstawicieli klubów, które same prosiły o takie przeorganizowanie rozgrywek.

Od pewnego czasu do Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej wpływały prośby klubów grających w PROEKO IV lidze, aby dokończyć rundę jesienną przed zakończeniem 2020 roku. WZPN brał taką ewentualność pod uwagę informując o tym już na etapie tworzenia terminarza rozgrywek. Jak podkreślają przedstawiciele przedstawiciele związku – głosy z klubów tylko przyspieszyły tę decyzję. “Działacze uczestniczących w rozgrywkach zespołów w coraz większej liczbie dochodzili do wniosku, że takie rozwiązanie pozwoli lepiej zaplanować im kolejne miesiące funkcjonowania. Udając się bowiem na przerwę zimową, będą wiedzieli, czy wiosną przyjdzie im walczyć o awans czy też utrzymanie w najsilniejszej lidze wojewódzkiej” – czytamy w komunikacie związku.

CZYTAJ: Rekord Ostrowa Wielkopolskiego i srebro sztafety KS Stal LA!

W praktyce oznacza to, że jeszcze w 2020 roku zostaną rozegrane dwie dodatkowe kolejki, które pozwolą dokończyć rundę jesienną przed przerwą zimową. Mowa o kolejkach 20. i 21. Mecze w ich ramach nie odbędą się jednak na samym końcu, a kilka tygodni wcześniej. “Zgodnie z postanowieniem Wydziału Gier i Ewidencji, 20. kolejka odbędzie się w środę, 11 listopada (pomiędzy kolejką 16. a 17.), a 21. kolejka kończąca walkę o punkty w 2020 roku, rozegrana zostanie 5-6 grudnia” – informują przedstawiciele wielkopolskiej centrali.

To ciągnie za sobą kolejne zmiany w innych rozgrywkach. Mowa o rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. Mecze Warty II Poznań z Iskrą Szydłowo oraz KKS-u II Kalisz z Odolanovią Odolanów zostaną przesunięte na 21 października. “Zmodyfikowany zostanie również terminarz rundy wiosennej – spotkania nie będą najpewniej rozgrywane w dotychczas wykorzystywanych terminach świątecznych – 3 maja oraz 3 czerwca (Boże Ciało)” – podkreślają władze Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

CZYTAJ: Bartoszak imponuje formą i ciągnie cały zespół

Runda wiosenna PROEKO IV ligi będzie wyglądać inaczej, niż dotychczas. Zespoły zostaną podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową i rywalizacja będzie się toczyć właśnie w nich. Oznacza to, że wielu zespołom zależy jesienią na zajęciu jak najwyższego miejsca, aby w porę uciec przed walką o utrzymanie. Jest to o tyle istotne, że po tym sezonie spadnie sześć zespołów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick