Skierowanie na kwarantannę? To oszustwo! GIS ostrzega!

2
Fot. pixabay.com
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS! Dotyczą one skierowania na 10-dniową kwarantannę z powodu wykrycia zakażenia w najbliższym otoczeniu. To próba wyłudzenia danych osobowych!

Wiele osób z regionu otrzymuje niepokojące wiadomości tekstowe, z których wynika, że zostali oni skierowani do odbycia 10-dniowej kwarantanny z powodu „wykrycia zakażenia w najbliższym otoczeniu”. Główny Inspektor sanitarny ostrzega, że to oszustwo!

„Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała, ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron” – informuje sanepid.

Ta informacja powstała dzięki naszemu Czytelnikowi. Jesteś świadkiem zdarzenia? Poinformuj nas o tym na redakcja@wlkp24.info, fb.com/wlkp24 lub zadzwoń na 661 997 997. Jesteśmy też na WhatsAppie i Signalu.
Fot. Czytelnik
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Zgadza się. Od roku kwarantanny to oszustwo i udupianie gospodarki. Pracownikowi na kwarantannie nie chcą płacić premii to kryje urlopem albo przychodzi do pracy i zaraża. Albo kiwanie policjantom przez okno. Skąd wiedzą kto to jest? Przecież to może być mój kolega albo kuzyn, nawet może mój telefon odebrać. Niezły kabaret…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick