Skąd tak wysokie podwyżki cen ciepła? W piątek konferencja prasowa. OGLĄDAJ NA ŻYWO i ZADAJ PYTANIE!

42
W piątek o godzinie 10.00 zaplanowana została konferencja prasowa władz miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz przedstawicieli Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Przedstawione zostaną przyczyny podwyżek cen ciepła dla mieszkańców. Piątkową konferencję możecie oglądać NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info. Możesz także zadać pytanie, które przeczytamy podczas konferencji.

5 sierpnia na łamach portalu wlkp24.info informowaliśmy o decyzji, jaka zapadła w Ostrowskim Zakładzie Ciepłowniczym. Podwyżki za ciepło poszybują do góry aż o 145%. Przedstawiciele spółki przekazywali, że powodem tak wysokich cen jest wzrost kosztu surowców.

Na 2 września (piątek) o godzinie 10.00 zaplanowano konferencję prasową władz miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz przedstawicieli spółek OZC. To wydarzenie pokażemy dla Was NA ŻYWO na antenie Telewizji Proart i na portalu wlkp24.info! 

Dajemy Wam także możliwość skierowania pytania do władz w temacie konferencji. Możecie je zadać w komentarzu pod tym artykułem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

42 KOMENTARZE

 1. A co z wypracowanym zyskiem OZC z poprzednim sezonie?
  Dlaczego nie został przeznaczony na zakup surowca do ogrzewania, może wtedy nie byłoby potrzeba tak drastycznie podnosić cenę ciepła.

 2. W jaki sposób władze naszego miasta realizowały nadzór właścicielski nad spółką OZC SA w latach 2018-2021 w kontekście dbałości o interes ekonomiczny mieszkańców Ostrowa jako odbiorców usług OZC SA?

  • Nie realizowały, tak samo jak nadal nie realizują nadzoru nad MZO. To co tam się wyrabia to jest prywatny folark prezesa i pani prezydent na to pozwala. Za chwilę będzie podwyżka za odpady. Wspomnicie moje słowa.

 3. Jak władze miasta oceniają politykę spółki CRK SA wobec OZC SA, w wyniku której zyski spółki za lata 2017-2020 w wysokości przekraczającej 14 mln złotych w 98,4% (tj. 13,8 mln zł) przeznaczono na dywidendy (niemal połowa tej puli trafiła do zagranicznego udziałowcy) a na kapitał zapasowy spółki przeznaczono zaledwie 1,6% (tj. 224 tys. zł)?

 4. ponoć miały być regulacje że tylko 40% można podnieść prawda ?
  czy będzie można się ubiegać o to 3000 zł jeśli korzysta się z ogrzewania z OZC ?

 5. Pani Prezydent czy to nie za wcześnie na konferencję prasową? W dniu dzisiejszym zapadają decyzje w Sejmie w sprawie dopłat.

 6. Na spotkaniu w OSM prezes Bolach opowiada i rozdaje propagandowe ulotki jak pół roku temu energetyka manipulowała z tą żarówką.
  Skoro od lat już wiadomo, że opłaty za CO2 będą rosły i trzeba rezognować z węgla to dlaczego nie inwestowano w OZE?
  Nie byłoby teraz problemu że węgiel drogi i opłaty CO2 drogie bo by za to nie musieli płacić.
  Paliwa + CO2 wg ulotki propagandowej to w sumie 75% kosztów czyli o tyle byłoby taniej ale od lat w OZC i CRK mają to gdzieś. Oni nie płacą za ogrzewanie cieplikiem bo mieszkają w willach.

 7. Obojętnie co nakłamią to w mniejszym Ostrzeszowie podwyżka była o 40%, a nie o 145% jak u nas.
  Pani prezydent powinna zatrudniać takich fachowców jak pan prezes z Ostrzeszowa.

  • Drogi panie Ostrzeszów z uwagi na małe piece w ciepłowni nie podlega opłacie z tytułu emisji CO2. I to wszystko w temacie , a nie jacyś managerowie.

  • Odbieracie w nadgodzinach czy płacą w urzędzie miasta za komentowanie po pracy ?
   W Ostrzeszowie tak zorganizowali system Ciepłowniczy, że płacą 1/3 tego co w Ostrowie I nie muszą robić konferencji o „światowym kryzysie energetycznym”.
   Dali ciała w Ostrowie I tyle

 8. Proszę podać informację jaka była cena 1 GJ od stycznia do sierpnia, a ile będzie kosztował 1 GJ od 1 września.

 9. W sejmie przygotowany jest już projekt ustawy odnośnie podwyżek ciepła jakie mogą takie podmioty jak m.in. OZC
  wprowadzić.
  W związku z tym moje pytanie jeśli ustawa zostanie przegłosowana i opublikowana w Dzienniku Ustaw czy OZC
  obniży podwyżkę do 40 procent?
  Drugie pytanie : Jak rozkłada się procentowo udział spalanych surowców tj. węgiel, gaz (turbina gazowa), ewentualnie biomasa?
  Trzecie pytanie : Po jakiej cenie kupowany był węgiel w 2021 oraz w 2022 ( pierwsza połowa roku)?

 10. 1. W jaki sposób przeżyć przy podwyżkach czynszu o 145% ?
  2. Co z osobami samotnymi w każdym wieku którzy sami utrzymują gospodarstwo domowe?
  3. Kiedy następne podwyżki np. za odpady, grunt, ?
  4. Czy miasto ma jakiś plan długoterminowy by pomóc swoim mieszkańcom w tej sytuacji?
  5. Gdzie będą przesiedlane osoby których nie stać na podwyżki przyjęte przez panią Beatę Klimek?

  • Do Joanna. Przecież pyta rządzącą panią Klimek. Co z Tobą nie tak? W miejskim biurze propagandy pracujesz czy co?
   Przecież to Pani Klimek o tym decyduje.

 11. Przecież i tak się nie dowiemy kto dał ciała z ryzykownym kupowaniem gazu na giełdzie zamiast zawrzeć bezpieczną umowę.
  Strata czasu.

 12. Proszę spytać gdzie jest ta zielona energia, którą pani Klimek ściemnia mieszkańców od kilku lat. Każde kłamstwo kiedyś wyjdzie na jaw. Szkoda tylko że zapłacą za to mieszkańcy.

 13. Co ten Karolczak opowiada. Jak to OZC nie miało wpływu na taryfę? Przecież to OZC złożył wniosek o podwyżkę do URE.
  Pani prezydent nie róbcie z ludzi głupków

 14. Dla prezydenta Kostki kocioł gazowy to jest dekarbonizacja. Biada nam. Czekam na kolejne podwyżki i się zastanawiam skąd Ona wzięła tych gości.

 15. Jej wyborcy jak zwykle wszystko kupią! Likwidacja CRK na rok, prezesom włos z głowy nie spadnie, po wyborach obiecała im, że wszystko wróci do normy, ale ściema na ten moment jest niezbędna. Likwidować będzie tak długo jak się da żeby żaden jej przydupas w spółkach nie stracił. Ale super, że już nawet ona sama nie udaje, że miasto tonie. Super pomysłem było zadłużyć je na 200 baniek !

 16. Te wszystkie oszczędności – obniżenie temperatury w nocy, praca pomp w nocy itp powinny być realizowane już dawno jako coś normalnego, a nie kryzysowego. Podobnie likwidacja CRK i fuzja wybranych spółek komunalnych.

  • Do Ostrowianin: 4 lata temu opozycja przegłosowała likwidację CRK, Caryca (!) zablokowała jego likwidację. Sesja 14.09 – warto oglądać albo na nią przyjść i zapytać z mównicy władze o co chodzi tak naprawdę i co dalej ?

 17. Cóż za dramaturgia, jaka kokieteria… No ma teatralny rozmach ta nasza postkomuna. A ten „zjawiskowy” prezes OZC, to syn jakiego notabla? Bo wyglądu to brygadzista z Mahle, a jak mówi stare wielkopolskie przysłowie: jak cię widzą, tak cię piszą…

 18. Na tej konferencji były same ķłamstwa. Zwalanie winy na innych mimo że to lokalnie prezesi CRK i OZC dali ciała. Ta wojna spadła Im z nieba. Żenada.

 19. To ktoś ma k…… płacić w bloku ocieplonym metraż ok 37m2 5000zł na rok? W kopalniach węgiel za 1400zl !To prawie 4 tony węgla żeby k…ogrzać 37metrowe mieszkanie.Pani prezydent daj po 3000 zł zapomogi tym w blokach,bo w blokach mieszkają biedni nie w domach jednorodzinnych.!

 20. Pójdziemy wszyscy w Ostrowie mieszkać do dawnej szkoły nr 4 tam będzie ciepło i jasno ,bo tam mieszkają przyjaciele pani Beaty.

 21. Nikomu już k…. nie pomogę ! Swoich obywateli tylko potraficie „doić” a Ostrowianie powinni wyjść na ulice na znak protestu i to wszyscy !

 22. Na znak protestu ad tak wysokiej podwyżki nie będę brał udziału w żadnej imprezie kt będzie organizować pani prezydent Klimek .Każda impreza organizowana przez rządzących w naszym mieście na znak protestu niech świeci pustkami jak nasze kieszenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick