Sieć Obrony Protestujących? Opozycja zapowiada wsparcie

12
Fot. Czytelnik
Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej zapowiadają bezpłatną pomoc prawną dla protestujących, którzy będą jej potrzebować. Tworzą w ten sposób Sieć Obrony Protestujących. Mimo faktu, że od orzeczenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji minął ponad tydzień, protesty w całym kraju nie ustają.

Posłowie i senatorowie Koalicji Obywatelskiej przyłączają się do wspierania protestujących przeciwko Zjednoczonej Prawicy. Strajki rozpoczęły się w poprzedni czwartek po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Mimo nasilającej się fali koronawirusa, nie ustają i zapowiadane są kolejne marsze w całej Polsce.

CZYTAJ: Prezydent proponuje kompromis w sprawie aborcji? Opublikowano oświadczenie

Przedstawiciele rządu z premierem na czele apelują, aby odłożyć spory światopoglądowe na później, a opozycja z Koalicji Obywatelskiej obiecuje darmową pomoc prawną dla protestujących w burach poselskich i senatorskich. Mowa o Sieci Obrony Protestujących. Zapowiedział ją Borys Budka, przewodniczący KO.

Darmowa pomoc ma być świadczona osobom, które z powodu uczestnictwa w strajku napotkają na problemy natury prawnej. W naszym regionie posłowie Jarosław Urbaniak i Mariusz Witczak już zadeklarowali, że w ich biurach w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu będzie można uzyskać pomoc prawników. Podobnego wsparcia udzieli także biuro senator Ewy Mateckiej w Ostrowie Wielkopolskim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 37
  13

  Urbaniak już łaził z małolatami. Może nawet był jednym z organizatorów. Jeżeli tak, to łamał prawo. Organizował Pichet radny sejmiku. Nieźle. Ciekawe jak będą zachowywać się za 10 dni?

 2. 28
  16

  mam nadzieję ze zarażą tylko siebie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! powinni zostać ostro ukarani za łamanie prawa .Wracajcie do domówi i dbajcie o zdrowie i zycie waszych czworonożne pupile bo życie ludzkie przecież macie w dupie !!!!!!

 3. 9
  3

  Wczoraj po transmisji na żywo na wp.pl jak zakończyli protest w Warszawie po północy ukazał się artykuł pilne. Nie szło dokończyć czytać bo szybko znikł. Ktoś może przeczytał. Pisało coś że TK z piątku na sobotę chodziło o aborcję wiadomo że będzie tak jak oni chcieli. Na nic protesty.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick