Siano, opony i transparenty pod domem posła Urbaniaka [ZDJĘCIA]

10
Poseł Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej także padł ofiarą akcji rolników z Agro Unii. Przed jego posesją wysypano słomę, zostawiono opony oraz transparenty wskazujące, że jest "zdrajcą wsi". To forma protestu rolników za poparcie tzw. "Piątki dla zwierząt".

Rolnicy zrzeszeni w Stowarzyszeniu „Agro Unia” twierdzą, że ustawa godzi w ich interesy, spowoduje spadek zarobków, a co za tym idzie, może doprowadzić do upadku wielu gospodarstw na terenie całego kraju.

Wysypywanie obornika, pozostawianie gnojowicy, opon, transparentów czy siana pod posesjami posłów i posłanek trwa od kilkunastu dni. Wcześniej ofiarą szeroko zakrojonej akcji padło dwoje parlamentarzystów z Kalisza: Karolina Pawliczak i Piotr Kaleta.

Wtedy posłowie ostrzegli się nawzajem, że rolnicy rozpoczęli akcję w naszym regionie i pod domami tych, których rolnicy jeszcze nie odwiedzili, pojawiły się patrole policji. Okazuje się, że w nocy z niedzieli na poniedziałek takiego patrolu nie było pod domem posła Urbaniaka, co przyniosło efekt w postaci skutecznie zakończone akcji rolników.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

 1. 27
  27

  Nie byłam zwolenniczką p.Urbaniaka ale jestem przeciwna takim zachowaniom.mam nadzieję,że dzięki monitoringowi uda się ustalić sprawców.kara powinna być dotkliwa. Swoją drogą przyjechali pewnie sprzętam,który kupili za unijne dodacje.dostali je dzięki staraniom m.in. Urbaniaka.draństwo i prymitywy.

 2. 17
  12

  Policja pilknuje posłów pis i polityków pis – a rolnicy sami sobie zgtowali ten los – ok. 80 procent głosowało na populistów i nieudaczników PIS – teraz otrzeżwieli – a będzie jeszcze gorzej dzięki takim grupom co uwierzyli w ,, świetlaną przyszłość ” pod rządami nawiedzonych z ,, dobrej zmiany ” PIS.

 3. 2
  8

  Czy te śmieci nie powinny trafić gdzieś indziej? Przecież rolnicy głosowali na PIS, które obecnie sprawuje władze, więc co ma do tego PO? Albo są tak durni, że nie wiedzieli komu robią syf albo sam nie wiem.

 4. Skad sie wzielo w Ostrowie tyle platfusow co tu komentuja? A ten Urbaniak to skoczek z partii do partii – tylko szukal koryta. Totez dostal i siano i slome. Nalezy mu sie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick