Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. OGLĄDAJ NA ŻYWO

5
W poniedziałek 28 maja o godz, 9,00 rozpocznie się XLIX Sesja Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego. W programie przewidziano podjęcie sześciu uchwał. Transmisję na żywo będzie można oglądać w Telewizji Proart oraz na portalu wlkp24.info.

Wśród uchwał, nad którymi będą debatować radni z Ostrowa Wielkopolskiego znalazły się m.in. kwestie dotyczące usuwania wyrobów azbestowych, utrzymania grobów i cmentarzy wojennych oraz udzielania pomocy socjalnej dla uczniów zamieszkałych gminę Ostrów.

Telewizja Proart oraz portal wlkp24.info będą prowadzić transmisję na żywo z obrad Rady Miejskiej. Początek o godz. 9.00.

ZOBACZ TEŻ: Radni byli „za”, ale o przyszłości kąpieliska na Piaskach zdecyduje wojewoda

Proponowany porządek obrad
I. Otwarcie.
II. Przyjęcie porządku obrad.
III. Przyjęcie protokołu z XLVII Sesji Rady Miejskiej.
IV. Sprawozdanie z działalności Prezydenta Miasta w okresie międzysesyjnym.
V. Informacja Przewodniczącego Rady Miejskiej z działań podejmowanych w okresie od XLVI do XLIX Sesji Rady Miejskiej.
VI. Interpelacje i wnioski radnych.
VII. Podjęcie uchwał w sprawie:
– zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Ostrowa Wielkopolskiego.
– zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok.
– wyrażenia zgody na przejęcie od Powiatu Ostrowskiego części zadania publicznego wynikającego z programu „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Powiatu Ostrowskiego” na rok 2018 przyjętego uchwałą nr 1295/2018 Zarządu Powiatu Ostrowskiego z dnia 17 kwietnia 2018 r.
– przejęcia od Wojewody Wielkopolskiego zadania w zakresie utrzymania grobów i cmentarzy wojennych.
– wprowadzenia Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
– przyjęcia projektu regulaminu dostarczenia wody i odprowadzenia ścieków na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski.
VIII. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych.
IX. Wolne wnioski i informacje.
X. Zakończenie obrad.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. Cytat z Matuszczak. Pani Prezydent rozumiem likwidację przystanku na Kolejowej ale za 6 milionów?? Cytat z Motylewskiego: Na moje pytanie dotyczące powstania nowej spółki w CRK a dokładnie kto będzie we władzach, w radzie nadzorczej i ile nas to będzie kosztowało usłyszałem, że wszystko to jest tajemnicą spółki. Fiu fiu to ta transparentność pani prezydent Beaty Klimek

  2. Brawo Andrzej Jungst ! W pełni popieram stanowisko dot. hali widowiskowej – skończmy z finansowaniem przez miasto sportu zawodowego, który tworzą zawodowi sportowcy m.in. z zagranicy. Niech biznesmeni sami sobie finansują swoje zabawki.

  3. Panie Radny i Przewodniczacy Rady dlaczego ogranicza Pan czas wypowiedzi mieszkańców w taki sposób , prosze nie przerywac bo to my płacimy podatki i z naszych pieniedzy jestescie w tym miejscu!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick