DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Senior sam w domu? Policja radzi

Osoby starsze, a w dodatku samotne coraz częściej padają ofiarami oszustów. W ostatnich tygodniach w okolicach ulic Śmigielskiego, Strzeleckiej czy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim w kilku mieszkaniach dochodziło do włamań czy prób kradzieży. Policjanci odnotowują także przykre incydenty poza miastem.

– Policjanci odnotowali dokładnie trzy kradzieże z włamaniem na terenie gminy Sieroszewice. Funkcjonariusze poszukują sprawcy bądź sprawców tych czynów – mówi portalowi wlkp24.info oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp. sierż. Małgorzata Łusiak i dodaje – Apelujemy do wszystkich, by zwracać uwagę na to, co dzieje się u sąsiadów podczas ich nieobecności w domu i reagować na wszelkie podejrzane sytuacje.

Szczególną uwagę na bezpieczeństwo seniorów powinni zwracać też członkowie ich rodzin. Zaleca się odwiedzać osoby mieszkające samotnie czy często kontaktować się z nimi telefonicznie. W takich przypadkach usprawiedliwiona może być tzw. „sąsiedzka dociekliwość”, która często może pomóc uniknąć tragicznych w skutkach sytuacji.

Policja przypomina numery alarmowe: 112 i 997. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie, nawet na sygnał zaniepokojenia lub podejrzenia, że ktoś może stanowić zagrożenie dla innych osób. Więcej wskazówek w materiale filmowym.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz