Senior sam w domu? Policja radzi

0

Nieostrożność, nadmierna ufność czy zuchwałość oszustów prowadzą do znacznego wzrostu kradzieży i włamań szczególnie do mieszkań i domów osób starszych na terenie całego powiatu ostrowskiego. W Ostrowie Wielkopolskim informujecie nas państwo o newralgicznych punktach w okolicy osiedli przy ul. Śmigielskiego czy Komuny Paryskiej.

Osoby starsze, a w dodatku samotne coraz częściej padają ofiarami oszustów. W ostatnich tygodniach w okolicach ulic Śmigielskiego, Strzeleckiej czy Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim w kilku mieszkaniach dochodziło do włamań czy prób kradzieży. Policjanci odnotowują także przykre incydenty poza miastem.

– Policjanci odnotowali dokładnie trzy kradzieże z włamaniem na terenie gminy Sieroszewice. Funkcjonariusze poszukują sprawcy bądź sprawców tych czynów – mówi portalowi wlkp24.info oficer prasowy KPP w Ostrowie Wlkp. sierż. Małgorzata Łusiak i dodaje – Apelujemy do wszystkich, by zwracać uwagę na to, co dzieje się u sąsiadów podczas ich nieobecności w domu i reagować na wszelkie podejrzane sytuacje.

Szczególną uwagę na bezpieczeństwo seniorów powinni zwracać też członkowie ich rodzin. Zaleca się odwiedzać osoby mieszkające samotnie czy często kontaktować się z nimi telefonicznie. W takich przypadkach usprawiedliwiona może być tzw. „sąsiedzka dociekliwość”, która często może pomóc uniknąć tragicznych w skutkach sytuacji.

Policja przypomina numery alarmowe: 112 i 997. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie, nawet na sygnał zaniepokojenia lub podejrzenia, że ktoś może stanowić zagrożenie dla innych osób. Więcej wskazówek w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick