Senator poucza burmistrza, czyli „wojenki” w Krotoszynie ciąg dalszy

53
Łukasz Mikołajczyk, senator Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział na pismo burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka. Spór pomiędzy panami dotyczy nauczycieli z powiatu krotoszyńskiego, którzy mieli nie otrzymywać wynagrodzenia za obecność w szkołach m.in. w czasie rekolekcji, egzaminów czy rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego. Sprawa trafiła do sądu, a zarówno senator, jak i burmistrz nie szczędzą sobie uszczypliwości.

Nie milkną echa sporu pomiędzy burmistrzem Krotoszyna Franciszkiem Marszałkiem (PSL) a senatorem Łukaszem Mikołajczykiem (PiS) dotyczącego sytuacji tamtejszych nauczycieli, którzy mieli nie otrzymywać wynagrodzenia za obecność w szkołach m.in. w czasie rekolekcji, egzaminów czy rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego. Na pismo włodarza miasta, które zostało opublikowane na oficjalnej stronie urzędu, a o którym pisaliśmy na wlkp24.info 7 sierpnia (link tutaj), odpowiedział senator Mikołajczyk.

Parlamentarzysta w stanowczy sposób odpowiedział na zarzuty związane z problemami z czytaniem ze zrozumieniem, które zasugerował mu Franciszek Marszałek. Teraz personalnych ataków nie brakuje pod adresem politycznego konkurenta. „PSL, który reprezentuje Pan Burmistrz dawno porzucił ludzi niewykształconych i bez wysokiej pozycji społecznej na rzecz koalicji z „elitami” III RP, komunistami i środowiskami lewackimi. Być może dlatego Burmistrz Marszałek (lat 53, historyk i prawnik) nie wie, że wśród tych niewykształconych ludzi bez pozycji społecznej są mądrzy, inteligentni, uczciwi i prawi ludzie, którzy nie tylko czytają ze zrozumieniem, ale też są odporni na kreowanie rzeczywistości, jakie proponuje Pan Burmistrz” – czytamy w oświadczeniu.

Senator Łukasz Mikołajczyk podkreśla jednocześnie, że – jego zdaniem – problem leży gdzie indziej, a mianowicie w tym, że – jak to ujął – włodarz Krotoszyna nie zrozumiał jego wypowiedzi. „Moim zdaniem złożenie apelacji w przedmiotowym sporze, oczekiwanie na prawomocne orzeczenia i naliczenie dodatkowych kosztów (za które oczywiście zapłacą mieszkańcy Krotoszyna) zamiast wypłacenia należnych środków nauczycielom, jest grą na czas i dowodem na hipokryzję kogoś, kto twierdzi, że „szanuje” nauczycieli i ich pracę oraz „współdziała” – kontynuuje członek Prawa i Sprawiedliwości.

Na koniec nie zabrakło uszczypliwości pod adresem burmistrza Franciszka Marszałka dotyczącego „ogromnego ego” włodarza miasta: „W swym komunikacie Burmistrz Krotoszyna… Po zapoznaniu się burmistrz stwierdził, że…” świadczy o ogromnym ego (tłumaczącym nieco podejście do osób niewykształconych) lub o tym, że ktoś musi pisać teksty za Pana Burmistrza. Zatem proponuję zejść na ziemię, między zwykłych ludzi lub samemu pochylić się nad pisaniem odpowiedzi”.

Poniżej prezentujemy pełną treść odpowiedzi Łukasza Mikołajczyka:

Szanowny Pan Burmistrz Marszałek twierdzi, że „czytanie ze zrozumieniem jest trudną sztuką. Zazwyczaj ułatwia je wykształcenie, pozycja społeczna czy doświadczenie życiowe” PSL, który reprezentuje Pan Burmistrz dawno porzucił ludzi niewykształconych i bez wysokiej pozycji społecznej na rzecz koalicji z „elitami” III RP, komunistami i środowiskami lewackimi. Być może dlatego Burmistrz Marszałek (lat 53, historyk i prawnik) nie wie, że wśród tych niewykształconych ludzi bez pozycji społecznej są mądrzy, inteligentni, uczciwi i prawi ludzie, którzy nie tylko czytają ze zrozumieniem, ale też są odporni na kreowanie rzeczywistości, jakie proponuje Pan Burmistrz. Komunikat dla nauczycieli szkół i przedszkoli opublikowany przez Burmistrza Krotoszyna, w tym jego ostatni akapit, w którym mowa o prawomocnych wyrokach jest zrozumiały. Problem polega jednak na tym, że Pan Burmistrz nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Chociaż zrozumiało ją wielu niewykształconych, bez pozycji społecznej mieszkańców mojego okręgu, których szanuję i nie dyskryminuję stawiając tezy podobne do zaprezentowanej przez Pana Burmistrza na wstępie odpowiedzi zamieszczonej w aktualnościach strony Krotoszyna. Specjalnie jednak dla Pana Burmistrza wyjaśniam, że moim zdaniem złożenie apelacji w przedmiotowym sporze, oczekiwanie na prawomocne orzeczenia i naliczenie dodatkowych kosztów (za które oczywiście zapłacą mieszkańcy Krotoszyna) zamiast wypłacenia należnych środków nauczycielom, jest grą na czas i dowodem na hipokryzję kogoś, kto twierdzi, że „szanuje” nauczycieli i ich pracę oraz „współdziała”. Nie jestem prawnikiem, ale pojęcie prawomocności decyzji, orzeczenia itp. jest mi znane. Być może Pana Burmistrza rozczaruję, ale moi liczni przyjaciele i wyborcy, którzy nie mieli szans na zdobycie wykształcenia lub pozycji społecznej, a są wartościowymi ludźmi, którym obca jest hipokryzja, również sens tego pojęcia znają.

Na koniec mała uwaga. Pisanie o sobie w osobie trzeciej: „W swym komunikacie Burmistrz Krotoszyna… Po zapoznaniu się burmistrz stwierdził, że…” świadczy o ogromnym ego (tłumaczącym nieco podejście do osób niewykształconych) lub o tym, że ktoś musi pisać teksty za Pana Burmistrza. Zatem proponuję zejść na ziemię, między zwykłych ludzi lub samemu pochylić się nad pisaniem odpowiedzi.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

53 KOMENTARZE

 1. Praworządność i troskę o finase państwa Prawa i Sprawiedliwości widać po rozpasaniu i nieokiełzanych wydatkach tzw elit PIS. Im sie to po prostu należy jak mówiła Premier Szydło – czy korzystał z tych dobrodziejstw Marszałek
  Kuchcinski. Pan Senator jest w tym towarzystwie – i gorliwie wspiera te działania – no nocnych posiedzeniach parlamentu i doginanie kolejnych ustaw kolanem, bez konsultacji i dyskusji, nie przeszkadza mu łamanie Konstytucji i nie rozliczene afer PIS, umarzane przez Prokuraturę Ziobry. nie przeszkadza również język PIS – o drugim sorcie, rasie panów, o mordercach L. Kaczyńskego, komunistach i złodziejach itp. itd. Jaki to pedagog który milczy i utożsamia się z tym śrowiskiem – jaki to pedagog i Senator który nie wspierał nauczycieli jak protestowali w słusznej sprawie – a teraz w kampani stał się aktywny i gra rolę obrońcynauczycieli.? a ponadto tak aktywnie wspierał pzeudoreformę Zalewskiej i ten bałagan jaki zgotowała uczniom! To jest hipokrzycja i podwójna moralność. smutne – ale z kim przystajesz takim sie stajesz!

  • Taka prawda. Dzisiejszy władza to kłamstwa. pazernosć i dzielenia społeczeństwa. Dlatego nie widzę tam uczciwych – którzy mieliby odwagę przeciwstawiać się złu w tej populistyczne partii. Rujnuje nasz kraj, nie przestrzegają Konstytucji a prawo i sprawiedliwość ich nie dotyczy. – jest tylko w nazwie.

  • Znalazł się platformers i coś mądrego napisał. Dzisiejsza władza różni się od PO tym że słucha ludzi. Za PO wszystko było zamiatane po dywan i społeczeństwo o niczym nie wiedziało bo media nie informowały. Jako obywatel chce wiedzieć ile mnie kosztowały loty Tuska do Peru z rodzinką, chce wiedziec ile mnie wyprowadzanie psa Boruseicza kosztowało jak latał na wybrzeże, chce wiedzieć ile mnie kosztowały loty Kopacz. Może mi ktoś odpowie jak rozpasana władza PO sobie u żywała?

  • PO chce się dorwać do władzy żeby pieniądze i programy społeczne zbrać zwykły Polakom i podzielić między grube brzuchy elit III RP. Przypominam sowę i przyjaciół jak się bawili za nasze i jakiego słownictwa tam używali. Za 6 tys to chyba głupi pracuje jak mówiła pani Minister z PO

  • Dajcie spokój już z tą praworządnością bo się na wymioty zbiera. nadajcie jak nakręcone katarynki. Praworzadność w Polsce obowiązuje i tyle w temacie. Niech TotalnA OPOZYCJA pokaże co chce w Polsce zrobić a nie tylko w kółko macieju praworządność i praworządność, ogarnijcie się…

  • Jak to się stało, że nagle pojawiło się tyle negatywnych opinii? Hejterzy PIS nie śpią ? Typowe metody ogumienia przemysłowego przez ta władzę ! Tak jak wielkim sukcesem był wynik 27-1 ! ! !

  • Rozliczyć ostrowski układ PSL, szczególnie dociekać kto jest inwestorem gesiarni w Jankowie Przygodzkim na terenach chronionych Natura 2000. Kto wydał zgodę na tę inwestycję? wbrew woli mieszkańców i pytam publicznie czy inwestorem jest osoba powiązana lub z PSL? Proszę o dpowiedź?

  • W bardzo krótkim czasie nastapił wysyp pozytywnych opinii o Panu Senatorze, a dodatkowo negatywnych potwierdzen dotyczących tych opinii które nie były pochlebne dla Pana Senatora i PIS. Przypadek ? nie to normalne dla PIS – zawsze posługiwali się hejtem w internecie, dla nich to kampania wyborcza, kazda metoda dobra prowadząca do celu! Znowu totalna opzycja, PO i wina Tuska – a ,, dobra zmiana ” w glorii i jako zbawiciele – z Panem Senatorem włącznie. A jak jest to każdy rozsądny potrafi ocenić – a przymulony intelgent inaczej – te brednie wezmie za prawdę objawioną jak brednie w TVPiS Kurskiego ! czy TVTrwam Rydzyka. Taką mamy rzeczywistoęć którą zgotował nam PiS Premier przegrywa procesy – jest notorycznym kłamcą a pozostali staraja sie mu dorównać.

  • Trolle pisowskie troluja i tyle w temacie
   Tworzą kłamstwa i pomowienis wg scenariusza PIS. Każdy myślący może ocenić ile to afer , kłamstw i bredni oraz nieracjonalnych decyzji .- niszczących nasz kraj jest po stronie nieudaczników obecnej władzy.

  • A ja myślę, wręcz mam pewność, że to Sam Senator pisze o sobie samych te pochwały… ludzie są zajęci czymś innym niż tylko wychwalaniem pana Senatora.

 2. Hasło „współdziałamy” brzmi pusto w rozumieniu chociażby współdziałania władz miasta z przedsiębiorcami inwestującymi w Krotoszynie….wieś na prawach miejskich…niestety😏

  • Burmistrz dobrze trzyma z przedsiębiorcami. Ale tylko wybranymi. Krotoszyn to układ na układzie.

  • Dobrze że Pan Senator nie ma układów.
   W szkole zmusił ludzi delikatną perswazją żeby przystąpili do jego Stowarzyszenia…
   … A potem się nimi wyslugiwal bo każdy się bał o pracę.
   Koleżanka z gazety została polonistką, a ponieważ rodzice narzekali, to została asystentką w biurze Pana senatora RP. I wiceprezes Stowarzyszenia…
   Długoletnia Pani sekretarka byla prezesem zarządu, teraz w nagrodę za wszystko, została wicedyrektor SP9….
   Pan Woźny woził córkę do szkoły muzycznej, w godzinach pracy obsługiwał rodzinę Senatora, remonty, zakupy, naprawy….
   Z Panią Klimek był w super układzie, dopóki nie wystartowali w szranki w wyborach prezydenckich przeciwko sobie.
   Wszędzie tam gdzie ma szansę na zarobek, układ, zysk i korzyść, tam jest. Kilka ładnych słów i kobiety lecą biegiem. Bajer ma dobry.
   I będzie głupio mówił że jest dla ludzi… to raczej odwrotnie, ludzie są dla niego….mają być dla niego.

 3. Zapytajcie tych nauczycielek, które we wakacje stały w słońcu na Animacjach Osiedlowych i pilnowaly dzieci. Czy Pan Senator i jego Stowarzyszenie im wypłaciło ich wynagrodzenie? Szczerze wątpię. Kilkaset złotych to może nic takiego, ale Koordynator projektu zapewne swoje kilkutysieczne wypłacił sobie niezwłocznie.
  Majostaszki, Festyny obsługiwane przez nauczycieli, którym do ręki wciskał banknoty 50zl i sprawa załatwiona. W każdym wniosku o dotację było natomiast wyraźnie napisane ile pomysłodawca i koordynator otrzyma. Czterocyfrowe kwoty.
  A te tysiące kilometrów którymi chwaląc się przebył, to ciekawe z czyich funduszy opłacone.

  Zapiszę raz jeszcze, bo w natłoku Pochwalnych Lamentów Dyrektora biura Pana Senatora, czy jego asystentki, mogły umknąć…. Trolle dwoja się i troją, jaki to Pan Senator nie jest wspaniały… taaaa, przed wyborami weźmy babcie z klubu seniora na obiadek, rozdajmy cukierki i długopisy niech durny naród głosuje…..co to się wyczynia w tym naszym Ostrowie….
  Senatorze, pycha kroczy przed upadkiem. A im wyżej siedzisz, tym bardziej boli.
  Poprzedni mój wpis, obojętnie co tam kto odpisze, ze mam założyć stowarzyszenie jak zazdroszczę….otóż nie, nie będę wyciągał pieniędzy na co innego i udawał społecznika. Wole to co mam, bo pieniądze to nie wszystko.

  Szkoda, że o nauczycieli nie dbał tak gdy był dyrektorem w SP9. O, przepraszam, zadbał jedynie by jego małżonka dostała tam pracę.
  Hipokryzją jest to, że Pan Senator wybrał inną ścieżkę kariery zawodowej w polityce, porzucił szkolnictwo, a w tej chwili udziela się… Swoim nauczycielom jakoś niechętnie płacił dodatkowo…no chyba tylko tym, którzy byli na jego zawołanie 24 na dobę….
  Jego Stowarzyszenie to nic innego jak przykrywka dla wyciągania pieniędzy z wszelkich możliwych urzędów, nie zapominając o własnym wynagrodzeniu za Koordynację projektu…wypracowaną na garbie innych ludzi.
  Jest piękna i mądra sentencja Ten, co obrzuca innych błotem – rzadko ma czyste ręce.

  • Jeżeli tak atakujesz pana Łukasza mówiąc ewidentną nie prawdę to miej cywilną odwagę podać i pisać pod swoim nazwiskiem i się ujawnij. Bo łatwo człowieka z błotem z mieszać. Gdybyś pisał prawdę o panu Łukaszu to byś się nie bał podać nazwiska swojego. Pan Łukasz był bardzo pracowitym dyrektorem SP 9 zbudował świetny zespół zgranych ludzi. Wyprowadził SP 9 na najlepszą szkołę podstawową w mieście, a teraz jest pracowitym senatorem. Proszę sobie odwiedzić stronę internetową Pana Łukasza jako senatora albo fanpage i pan zobaczy że pan Łukasz był i jest bardzo aktywny od początku swojej kadencji w senacie

  • Być aktywnym w Internecie, na fanpage’u to nie wyczyn. Taki styl jak prezesa TVP, że wszystko dobrze, pięknie, dużo. A rzeczywistość sobie.
   Jeśli byś pracowała w tym Cudownym Zgranym Zespole, to byś się tu nie udzielała, tylko ci, którzy tam pracowali w czasie kadencji dyrektora wiedzą jak to było. A ktoś kto raz przyszedł do szkoły na Dzień Kobiet, koncert czy inne spotkanie, nie ma bladego pojęcia co się działo za kulisami.
   Pisanie na FB to nie życie obywatelskie. Skoro tam tyle wpisów, to widać że jest zajęty Wirtualną Rzeczywistością zamiast prawdziwym życiem.

  • Krotoszyńscy a pozostali ? którzy mają też swoje zdanie – i inną ocenę tych działań i ,,irzeczywistej” troski o dobro nauczycieli poza zauroczonym Krotoszynem ? Nie tylko przed wyborami.

  • Jako parlamentarzysta ma obowiązek się takimi sprawami zająć. Dobrze, że nie ma wszystkiego w nosie i działa. Ale już to nie zaglaskujcie na śmierć. Bo jeszcze się zepsuje i będzie jak ci nieudacznicy z PO

  • Hipokryci te słowa do Platformy (nie)obywatelskiej chyba są kierowane. Ta formacja jest dopiero śmieszna i żałosna. A jak już widzę w ich ustach nawoływania żeby nie używać języka nienawiści w polityce, a potem czytając komentarze na różnych forach widzę zwolenników Platformy którzy w nie wybredny, prostacki i chamski sposób wypowiadają na temat ludzi popierających PiS to sobie myślę że zachowują sie jak strażak który podpala coś a potem krzyczy że pożar jest.

 4. Komentarz usunięty …….super wolność słowa

  Szkoda, że o nauczycieli nie dbał tak gdy był dyrektorem w SP9. O, przepraszam, zadbał jedynie by jego małżonka dostała tam pracę.
  Hipokryzją jest to, że Pan Senator wybrał inną ścieżkę kariery zawodowej w polityce, porzucił szkolnictwo, a w tej chwili udziela się… Swoim nauczycielom jakoś niechętnie płacił dodatkowo…no chyba tylko tym, którzy byli na jego zawołanie 24 na dobę….
  Jego Stowarzyszenie to nic innego jak przykrywka dla wyciągania pieniędzy z wszelkich możliwych urzędów, nie zapominając o własnym wynagrodzeniu za Koordynację projektu…wypracowaną na garbie innych ludzi.
  Jest piękna i mądra sentencja Ten, co obrzuca innych błotem – rzadko ma czyste ręce.

  • Jakoś widzę oba komentarze. Więc co niby jest usunięte. Tak Wam się wkreciły te KODOwksie bzdury, że teraz wszędzie chcecie być poszkodowani przez reżim kaczystow. Przed 2015 to była demokracja i wolność słowa… szczególnie jak Latkowskiemy wyrywali komputer.

  • Jak masz takie informacje to wal do prokuratury. A jak wymyślasz albo ktoś Ci kazał pisać takie bzdury to lepiej włącz sobie TVN, poczytaj Wyborczą i idź spać.

  • Zgadzam sie mi też senator pomógł jak byłam u niego z moim problemem i nie pozwolę żeby jakiś Stefan czy inne trole z kOD-u pluły bezpodstawnie na senatora. Senator Mikołajczyk to wspaniały człowiek jestem innych poglądów niż PiS a on nie pytał mnie o poglądy jakie reprezentuje tylko zainteresował się moją sprawą pomógł.

 5. Troska o nas – czyli nauczycielach z Krotoszyna ? A o innych zapominamy – tak jak to było podczas protestu nauczycieli zapominając o swoim środowisku zawodowym. Prezentował ,, słuszną linię partii ” – populizm i kłamstwa pod adresem nauczycieli. Teraz w kampani tania odwaga – szukanie głosów w Krotoszynie – ponieważ w Ostrowie pamięta się dokonania tej formacji politycznej ,, dobrej zmienie ” – w tym tragicznych skutków reformy szkolnictwa – bałaganu i idiotycznych programów pisowskich.w nauczaniu. a jak Pan Senator ocenia jako pedagog – łamanie Konstytucji, nie przestrzeganie prawa, demolowanie demokracji, zapaści Służby zdrowia, kłamstwa i populizm Premiera, pazerność Szydło i Marszałka kuchcinskiego – bo im się to należy !A ceny rosną , inflancja rosnie, kraj sie zadłuża, koszty utrzymania i opłaty rosną, . . . – nowe podatki – ale władza najwazniejsza za wszelką cenę – rząd sie wyżywi. A naiwni się cieszą – bo dostali pinset plus.
  A nauczyciele na marginesie – tylko działania pozorne.

  • Nieprzestrzeganie w tym kontekście pisze się razem. Mam nadzieję, że belfer bis nie uczy języka polskiego.

 6. Burmistrz poczyta, ponarzeka a potem pojedzie znów do Japonii czy Korei na koszt miasta i otrze łzy w ten sposób.

 7. To już przekaz dnia JK ,atak na samorządy. Solą w oku są samorządy dla PIS. – a minister edukacji nie ma czasu spotkać się z wiceprezydentami najwiekszych miast – czekali , czekali, umówieni na okresloną godzinę, i się nie doczekali ! To jest prawdziwe oblicze tej władzy – brak szacunku, unikanie rozmów na tematy finansowania oswiaty – była Zalewska jest jeszcze ,, lepszy ” kolejny nawiedzony rodem z PIS Tak wygląda dialog społeczny Panie Senatorze na temat szkolnictwa / Oświaty – co Pan na to!

 8. Powiem krótko …. senator to właściwy człowiek na właściwym miejscu , takich ludzi Polska potrzebuje …uczciwych wrażliwych na krzywdę drugiego człowieka … a wszyscy ci co ujadają to lewactwo tęczowej zarazy !!

 9. PANIE SENATORZE JAKO WYBORCA DOCENIAM PAN PRACĘ 4 LETNIA. BYŁA BARDZO AKTYWNA I ZASŁUGUJE PAN NA KOLEJNĄ KADENCJĘ. PIS DUŻO DOBREGO ZROBIŁ DLA POLSKICH RODZIN DLA PRZECIĘTNEGO ZWYKŁEGO POLAKA. LUDZIE SĄ Z WAMI. CO PRAWDA SĄ POTKNIĘCIA JAK Z MARSZAŁKIEM KUCHCIŃSKIM ALE DOBRZE ŻE SŁYSZYCIE GŁOS SPOŁECZEŃSTWA I SZYBKO WYCIĄGACIE WNIOSKI

  • Sam sobie pisze te komentarze czy ktoś Zaufany??? Wierutne brednie.
   Nie ma to jak naginać rzeczywistość i manipulować opinią publiczną. Zapomniałeś dodać, że 500 plus dali i że jest małe bezrobocie…Ale to chyba nie dzięki Senatorowi. On asekuracyjnie całą kadencję przesiedział w kąciku, żeby nie wychylac się, nie robić sensacji czy skandalu. Kadencja zleciała, prezydentem Miasta nie został i teraz do października trzeba się sprężać… te wpisy powyżej to niestety fakty, obojętnie ile ludzi powie że nie, to prawda jest taka sama. Ale najlepszą obroną jest atak i odwracanie kota ogonem. Hipokryzja, lawiranctwo, konformizm i pseudouczciwość na pokaz…A jak się obraził, bo prawdę ktoś mu w oczy powiedział, to nawet Dzień dobry nie odpowiadał. Taka to wysoka kultura osobista… Wołać Dzień dobry na całą Profesora Kaliny, a potem nie poznawać ludzi. Wstyd.

  • Ja tez jestem sąsiadem senatora i zawsze mów mi pierwszy dzień dobry i rozmawia. Dlatego proszę nie szkalować i nie psuć opinii wspaniałemu człowiekowi. A jak pan jest taki mądry to jak się pan nazywa sąsiedzie?

  • Jak pan Łukasz ma takiego sąsiada jak ty, to tylko mu trzeba współczuć. Zamiast bronić swojego sąsiada przed hejterami z Platformy i lewakami którzy chamski sposób kłamstwa wypisują na twojego ziomka to ty się jeszcze im wturujesz.

  • Śmieszne – bo nieprawdziwe zachwyty nad Panem Senatorem Trzeba być obiektywnym i zło złem nazywać a fałsz i obłudę – fałszem i obłudą, a łamanie Konstytucji – łamaniem konstytucji . . . itd itp a nie piać z zachwytu z tej ,, dobrej zmiany ” – która dzieli społeczeństwo i niszczy demokrację w Polsce – a rządzi zwykły poseł z nowogrodzkiej. Pan Senator jest częścią tej populistycznej formacji i zadne wybielanie to nie zmieni prawdy !

  • Wyborco nazywasz się Włodzio N.? Ten desant z południa, co to go żona po cudzych łóżkach szuka? Jeśli tak, to rozumiem uwielbienie wobec szefa. A co z żoną, prezesie czegoś tam, czegoś tam? Ale czy wpadłeś z wizytą do wiadomej kwiaciarni?

 10. Hejterzy PIS w akcji – z dyskusji w ciągu kilku godzin i wielu negatywnych opinii – zmasowane poparcie i zachwyt dla Pana Senatora.To klasyczny przykład jak PIS manipuluje opinią publiczną . Z dyskusji robi się ,, wiec poparcia ” – dla naiwnych i pozbawionych samodzielnego myślenia.

  • Bo jak człowiek dobrze działa a, w tym przypadku pan senator to dlaczego jako wyborca mam go nie chwalić? przyglądam się jego pracy i działa aktywnie jako parlamentarzysta. Natomiast jak widzę hejterów z totalnej opozycji czytaj Platformy i lewaków i te bzdury które wypisują pod adresem senatora to trzeba głośno mówić że ci hipokryci z totalnej opozycji ewidentnie kłamią!!!!!

  • Taka rzeczywistośc, To mdetoda ogłupiania ludzi przez PIS,.przez hejterów na usługach tej populistycznej i opartej na kłamstwie partii. Dla nich przyzwoitość i prawda niewiele znaczy – władza za wszelką cenę. Fałsz i obłuda. – prykład ropasania i pazerności – skupiający wady tej partii – to Marszałek Kuchciński czy też Premier Szydło z hasłem im się to prostu należy.
   A pinset plus ma zamknąć usta wyborcom – kosztem rujnowania naszego kraju.

 11. Senatorze czymaj się my wyborcy wiemy ile pan zrobił dla nas zwykłych ludzi. Śledzę pana w mediach społecznościowych i na pana stronie i widzę, że całą kadencję pracował pan solidnie, zarówno tam w Warszawie jaki na miejscu w swoim okręgu wyborczym.

 12. Świetnie panie senatorze. W końcu ktoś przyznaje sie do tego kim są pisowcy i co reprezentują. Niewykształceni i bez pozycji społecznej. Niestety nie widziałem wśród pisowca żadnego prawego i uczciwego. Pisowiec po prostu jedyne co umie to okradać innych zwłaszcza tych zaradnych prawdziwych Polaków. Tak robicie z telewizją. Tak robicie z gazetami które sowicie opłacacie z naszych pieniędzy, z Rydzykiem i kościołem. Nie znam nawet nikogo kogo szczypałby złodziejski program 500+ Opowiadacie o pomocy rodzinom i dzieciom ale ich nauczycieli byście najchętniej pozagryzali a nie oddali należne im 500+

  • Nic dodać nic ująć – trafna ocena ! W takim otoczeniu przyszło nam żyć – fałszu i obłudy – taki los zgotował nam PIS !

 13. Prawda w oczy kole?! Widocznie wcale ludzie go nie uwielbiają tak jak mu się wydaje. A od kiedy trzeba pisać z podaniem nazwiska? Żeby Minister Sprawiedliwości miał co robić chyba.

 14. Praworządność w Polsce kwitnie. Już trzeci świadek w sprawie rozpasania bonzów partyjnych w podkarpackiem „popełnił samobójstwo”. Tym razem powiesił się w łóżku na prześcieradle pod kocem. Niezłe jaja. Co prawda pierwszy prokurator zauważył nakłucia od igieł w karku, ale już został odsunięty, a następny stwierdził pewnie że to komar. I nie chcą się zgodzić na ponowne oględziny zwłok. Taka to praworządność. A będzie lepsza, kiedy uda się całkowicie opanować sądy. Wytykacie głupie ośmiorniczki platformersom, no to poczytajcie jakie żarcie zamawiał marszałek choćby na te loty do domu. Pytacie o loty poprzedników? Zamiast pytać zajrzyjcie na odpowiednie strony. Nikt z poprzedników nie wylatał tyle co obecna władza. To są oficjalne zestawienia- Morawiecki i Szydło przez 4 lata wylatali tyle co Tusk przez osiem lat, wytykacie Tuskowi wylot z oficjalnym zaproszeniem do Peru? A Morawiecki za darmo do Stanów już któryś raz latał? A Antoni lata za swoje do Polonii? Żaden marszałek poprzedni nawet nie zbliżył się do ilości lotów Kuchcińskiego, nie mówiąc już o najdroższych w historii lotach Gulfstreamem. Przestańcie pisać głupoty, a zacznijcie myśleć. Takiego rozpasania jak w tej kadencji jeszcze nie było. Tylu prezesów spółek skarbu państwa po 5-6 w ciągu 4 lat i każdy dostawał potężną odprawę. Szkoda gadać.

 15. senator Mikołajczyk WIE jakie bagno jest w jego bylej szkole, tam gdzie pracowal – w ostrowskim gimnazjum…..WIE , ale nic nie robi !!!! ALE my wiemy dlaczego !!!! CBA zajmie się sprawą tej szkoły !!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick