„Sędziowie pod presją” – seans, a następnie spotkanie. Wśród gości m.in. Tuleya i Juszczyszyn

11
Sędziowie Igor Tyleya, Paweł Juszczyszyn, Waldemar Żurek, a także Kacper Lisowski i Iwona Harris, współtwórcy filmu dokumentalnego "Sędziowie pod presją" będą gośćmi sobotniego spotkania, które odbędzie się w kinie Helios w Ostrowie Wielkopolskim. Rozmowa rozpocznie się tuż po seansie dokumentu, który został już nominowany do nagrody Orłów 2022.

Dokument „Sędziowie pod presją” pokazuje walkę sędziów o niezawisłość i niezależność polskich sądów. – To ich heroiczny bój pokazujący to, co działo się w naszym kraju. Również podczas protestów pod Trybunałem Sprawiedliwości – mówi Jerzy Wójcicki z Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego „Łańcuch Światła”, organizator spotkania.

Seans filmu odbędzie się 23 kwietnia (sobota) o godzinie 16.00 w kinie Helios w Ostrowie Wielkopolskim. Po nim rozpocznie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi, bohaterami dokumentu. A będą to m.in. sędziowie Igor Tuleya, Paweł Juszczyszyn, Waldemar Żurek, Olimpia Barańska-Małuszek, mecenas Michał Wawrykiewicz, czy twórcy filmu: Iwona Harris i Kacper Lisowski.

Dokument miał już swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Amsterdamie.

Szczegóły znajdziecie na facebookowej stronie wydarzenia

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. „Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom,
    rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom”
    Dziękuje niezawisłym sędziom i prokuratorom za stanie na straży Konstytucji i wolności obywatelskich.

    Hańba prawnikom o „mentalności służebnej” i politykom niszczącym trójpodział władzy, łamiącym Konstytucję RP.

  2. ICH NIEZAWISŁOŚĆ I APOLITYCZNOŚĆ to widać w wyrokach KASTY !!! Teraz można publicznie lżyć Prezydenta, ohydne przekleństwa w przestrzeni publicznej /je.ąć, wypie..alać itp. są wyrazami ekspresji itd. Ten wszechobecny wulgaryzm powinien obrzydzać WAM życie bo KARMA WRACA i tylko czy szkody wyrządzone państwu prawa da się naprawić uczciwym prawnikom ???

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick