DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Schronisko Młodzieżowe w Ludwikowie w nowej odsłonie [FOTO]

Budynek byłej szkoły podstawowej i Schroniska Młodzieżowego w Ludwikowie lata świetności ma już dawno za sobą. Kiedyś w tych murach słychać było szkolny gwar, a turyści zatrzymywali się tu na nocleg. – Bodajże w 2004 roku, z uwagi na niewielką liczbę uczniów, szkoła będąca wtedy szkołą filialną naszego Zespołu Szkół w Dębnicy, została włączona już tylko do Zespołu Szkół w Dębnicy i na mocy uchwały rady gminy zostało tu utworzone całoroczne schronisko młodzieżowe – mówi Dariusz Spychalski, dyrektor Zespołu Szkół w Dębnicy.

Schronisko w ubiegłym roku zostało wyłączone z użytku ze względu na awarię ogrzewania. Rozpoczęła się wówczas kilkumiesięczna modernizacja budynku – nie tylko generalny remont, ale również dobudowa – po to, by powstało nowoczesna zaplecze z bazą rowerową. Oprócz schroniska w Ludwikowie będzie działać też Centrum Kreatywności, skupiające dzieci i młodzież, ale także dorosłych, którzy interesują się naukami matematyczno-przyrodniczymi. – Tu powstanie też baza rowerowa, gdzie stacjonujące jednoślady będą wykorzystywane do celów turystyki i szkolenia sportowego. W Ludwikowie ta baza aż się prosi, aby była – dodaje wójt gminy Krzysztof Rasiak.

Wartość tego projektu wyniosła 1,5 mln zł przy prawie 1,2 mln zł dofinansowaniu z WRPO i ZIT.  Jak dziś wygląda odnowiony obiekt – zobaczycie w poniższej galerii zdjęć.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz