Schorowany i samotny senior otrzymał szlachetną paczkę od strażaków

0
Fot. KM PSP Kalisz
Kaliscy strażacy pomogli samotnej i starszej osobie przed świętami przygotowując dla niej dary w ramach akcji Szlachetna Paczka. Prezentów zebrano co niemiara w tym m.in. wersalkę, lodówkę, żywność, obuwie i pościel.

Strażacy z Kalisza na co dzień ratują życie i mienie, ale od święta również pomagają, choć w nieco inny sposób. Udowodnili to, włączając się w akcję Szlachetna Paczka. W komendzie miejskiej zorganizowano zbiórkę pieniędzy, a dzięki zebranym funduszom kupiono  potrzebne produkty m.in. wersalkę, żywność, chemię gospodarczą, kołdrę, poduszkę, komplet pościeli oraz obuwie. Zrealizowano pełną listę potrzeb zawartych w wykazie stworzonym przez opiekuna rodziny.

Dodatkowo potrzebującej pomocy osobie przekazano lodówkę oraz laptopa. To ostatnie urządzenie – jak zapewniają strażacy – pozwoli na utrzymywanie regularnego kontaktu z rodziną.

CZYTAJ TEŻ: „Weekend cudów”, czyli jak przebiega finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

Mł. kpt. Agata Janiszewska z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu relacjonuje, że przekazaniu prezentów „towarzyszyły nieskrywane emocje i wyrazy wdzięczności ze strony obdarowanego”. Strażacy zamontowali seniorowi także czujkę tlenku węgla, aby uchronić go w ten sposób przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick