„Weekend cudów”, czyli jak przebiega finał Szlachetnej Paczki [ZDJĘCIA]

7
52 rodziny zostały w tym roku zgłoszone do bazy rodzin ostrowskiego oddziału Szlachetnej Paczki. W sobotę od wczesnych godzin porannych do magazynu przy ulicy Grunwaldzkiej z darami przyjeżdżali darczyńcy. Wolontariusze na bieżąco pakowali paczki do samochodów i rozwozili do rodzin. Na miejscu była ekipa Telewizji Proart.

Pracy przy finale Szlachetnej Paczki jest sporo. Trzeba odebrać paczki od darczyńców, następnie zapakować na samochód i z pomocą wolontariuszy zwieźć je do konkretnej rodziny.

Potrzeby osób, które zostały obdarowane są co roku dość zbliżone. – Przede wszystkim żywność, chemia. Jedna z rodzin potrzebowała pralki, inna lodówki. Byli też podopieczni, którzy potrzebowali łóżka, bo nie mieli go w ogóle – mówi Marta Szkudlarz-Ryczek, liderka Szlachetnej Paczki w Ostrowie Wielkopolskim.

Renata Gordon z mężem bierze udział w Szlachetnej Paczce już po raz drugi i jak mówiła w rozmowie z Telewizją Proart, widzi ile rodzin potrzebuje pomocy. Z tego powodu znów zdecydowała się pomóc. – Obdarowaliśmy rodzinę, którą tworzy dwóch samotnych panów. Jedna z nich to schorowany 80-latek, którym na co dzień opiekuje się 35-latek. Wzruszyła mnie i mojego męża ich historia, dlatego zdecydowaliśmy się im pomóc – opowiada Renata Gordon.

Jak mówili wolontariusze podczas sobotniej odsłony finału Szlachetnej Paczki moment, gdy docierają z darami do rodzin, jest bardzo emocjonalny. Niejednokrotnie pojawiają się łzy wzruszenia.

A więcej o ostrowskiej odsłonie finału Szlachetnej Paczki w poniedziałkowym serwisie informacyjnym Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Dziękujemy Wam, że tak pomagacie tym Ludziom ❤️ sama dorzuciłam coś do paczek, ale bez was, którzy to organizujecie nie udało by się to!

    • ❤️❤️❤️To my dziękujemy takim ludzią jak wy ,za wielkie serce i chęć niesienia pomocy ❤️❤️❤️ Dziękujemy 🫶🫶🫶

  2. ❤️❤️❤️To my dziękujemy takim ludzią jak wy ,za wielkie serce i chęć niesienia pomocy ❤️❤️❤️ Dziękujemy 🫶🫶🫶

  3. ❤️❤️❤️To my dziękujemy takim ludzią jak wy ,za wielkie serce i chęć niesienia pomocy ❤️❤️❤️ Dziękujemy 🫶🫶🫶

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick