Samorządowcy wspominają tragicznie zmarłego Lecha Topolana. „Nie mogę w to uwierzyć”. „Niedowierzanie”. „Przecież tyle miałeś planów”

0
Ta wiadomość spadła, jak grom z jasnego nieba. Lech Topolan miał wypadek. Samochód osobowy, którym kierował, wjechał prosto pod TIR-a. Wieloletni ostrowski samorządowiec w tym przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego trafił do szpitala. Wszyscy, którzy go znali, czekali na informację o stanie zdrowia poszkodowanego. Nikt nie spodziewał się, że informacja przekazana przez szpital będzie najtragiczniejsza z możliwych. "Lech Topolan nie żyje". W internecie natychmiast pojawiły się wspomnienia i setki kondolencji dla rodziny zmarłego nie tylko ze środowiska samorządowego, ale także sportowego.

CZYTAJ TEŻ: Lech Topolan nie żyje. Obrażenia były zbyt poważne

Środowisko samorządowe było w szoku. Kolejni przedstawiciele władz i rady miejskiej publicznie składali kondolencje, łączyli się myślami z rodziną i próbowali zrozumieć, jak mogło dojść do takiej tragedii. „Cały czas nie mogę uwierzyć w wiadomości, które dzisiaj do nas dotarły! (…) Dla Ostrowa Wielkopolskiego to ogromna strata! Rodzinie, najbliższym, przyjaciołom oraz wszystkim środowiskom, które dotknęła ta niespodziewana i jakże dotkliwa strata składam wyrazy współczucia. Cześć Jego pamięci!” – napisała na fanpage’u Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wyrazy współczucia popłynęły też m.in. od starosty ostrowskiego Pawła Rajskiego: „Niedowierzanie! Nie żyje Lech Topolan! Człowiek od zawsze oddany sportowi, ale przede wszystkim mój kolega. Nie mogę w to jeszcze uwierzyć! Przecież tyle miałeś planów zwłaszcza jeśli chodzi o Twoją ukochaną Centrę! Wyrazy współczucia dla rodziny i wszystkich, których dotknęła ta niespodziewana śmierć!”.

Lech Topolan był znany nie tylko z pełnionych funkcji w radzie miejskiej przez kilka kadencji, ale także z działalności sportowej. Przedstawiciele Centry Ostrów Wielkopolski napisali na fanpage’u kilka godzin po jego śmierci następujące słowa: „Kochany Prezes, nasz Ojciec Lech Topolan odszedł na wieczną służbę”. Topolan był wieloletnim zawodnikiem tego klubu, a także działaczem. Pełnił funkcję prezesa, nadano mu również tytuł honorowego prezesa klubu. „Mówisz Centra, myślisz Lech Topolan”. Wyrazy współczucia dla całej rodziny” – piszą ci, na którzy dzisiaj odpowiadają za funkcjonowanie klubu.

Kondolencje płyną także zza miedzy. Na oficjalnej stronie TP Ostrovii 1909 pojawiło się wspomnienie legendarnego działacza sportowego. „Człowiek przez większość swojego życia oddany piłce nożnej. Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Lecha Topolana składają Zarząd, Trenerzy, Zawodniczki i Zawodnicy Towarzystwa Piłkarskiego Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolskiego” – czytamy.

Śmierć Lecha Topolana dotarła także do kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, którego przedstawiciele także doskonale znali wieloletniego działacza. „Smutna wiadomość obiegła piłkarską rodzinę. Rodzinie  kondolencje składa Zarząd Kaliskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick