Samorząd bez rutyny. Jarosław Kaczyński chce zmiany w ordynacji wyborczej

0

Enklawy z rodzinnymi klanami, czy ciężka praca na rzecz mieszkańców? Jakie są polskie samorządy, w których władza sprawowana jest nieprzerwanie od 27 lat? Wiele wskazuje na to, że wkrótce może dojść do znaczących zmian w życiu gmin i miast, a może także powiatów. Dwukadencyjność to pomysł Jarosława Kaczyńskiego.

Oficjalnie mowa o zmianie ordynacji wyborczej w gminach i miastach. Nieoficjalnie mowa także o sejmikach wojewódzkich i radach powiatu. Informacje na temat planowanych zmianach wypowiedziane z ust Jarosława Kaczyńskiego na antenie TVP Kielce spowodowały, że rozgorzała dyskusja na temat kadencyjności w samorządach. A jakie jest Wasze zdanie? Jesteście za tym, aby wójt, burmistrz czy prezydent Twojego miasta piastował tę funkcję tylko przez dwie kadencje? 

W materiale wideo komentarze posłów na Sejm RP: Jana Mosińskiego (PIS), Jarosława Urbaniaka (PO), a także samorządowców: Józefa Wilkosza, wójta gminy Doruchów (pow. ostrzeszowski) oraz Mariusza Witka (burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów). 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick