Salmonella w mięsie drobiowym! GIS wycofuje produkt ze sprzedaży

6
Fot. pixabay.com
Główny Inspektor Sanitarny zdecydował o wycofaniu ze sprzedaży partii mięsa drobiowego ze względu na wykrycie salmonelli. Drób był w sprzedaży w sklepach sieci Lidl i Biedronka. GIS prosi wszystkich, by nie spożywać sznycla z fileta drobiowego!

Salmonellę wykryto w partii mięsa drobiowego, a konkretnie sznycla z fileta drobiowego. “W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w 2 z 5 próbek. Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy” – czytamy w komunikacie GIS.

Chodzi o partię mięsa drobiowego o numerze 2272003053 z terminem przydatności do spożycia do 7 marca 2021 roku. Mięso można było znaleźć na półkach marketów sieci Lidl oraz Biedronka. Rozpoczęto procedurę wycofania produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego.

Główny Inspektor Sanitarny prosi, by nie spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. 10

    Sanepid powinien bez przerwy sprawdzać markety co sprzedają za produkty i jeśli są naruszenia ze strony producentów kierować sprawy do prokuratury , a towar wycofywać w całej Polsce !!

  2. Glifosat jest problemem , oszukują was , Sanepid dobrze wie że musiał by wycofać 50% produktów z marketów, i tu mamy problem z branżą produkcyjną.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick