Sali im. Pawła Adamowicza nie będzie? W zamian pamiątkowa tablica?

12
Na środowej sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego powrócił temat nadania nowej sali sesyjnej imienia Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Odnieśli się do niego zarówno Jarosław Lisiecki, przewodniczący Rady Miejskiej, jak i sama Beata Klimek. W mieście na pewno pojawi się pamiątkowa tablica - o tym zapewniła prezydent Ostrowa.

Z pomysłem nadania sali sesyjnej imienia wyszli radni ostrowskiego klubu Koalicji Obywatelskiej. „Paweł Adamowicz był dla wielu wzorem samorządowca, pracującego u podstaw, który dobro swojego miasta i jego mieszkańców przekładał nad wszystko. Pozostawał przy tym od początku do końca wierny swoim poglądom, wartościom i ideałom. Mając na uwadze tragiczną i bezsensowną śmierć, jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zwracamy się do Państwa, aby jako memento przed pokusą przekraczania w sporach politycznych granicy nienawiści i jako przypomnienie, że w pracy samorządowej najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców” 

CZYTAJ: Nowa sala sesyjna im. Pawła Adamowicza? Radni Koalicji Obywatelskiej proponują

Projekt uchwały jednak nie pojawił się na środowej sesji więc pomysł nie mógł zostać przegłosowany przez radnych. Odnieśli się jednak do niego zarówno Jarosław Lisiecki, jak i sama Beata Klimek. – Radni na tej sali są podzieleni. Nie chciałbym żeby doszło do sytuacji, kiedy my tu na sali zaczynamy dyskutować o osobie zmarłej i czy powinien być patronem tej sali. Uważam, że to by było najgorsze co moglibyśmy zafundować jego pamięci oraz rodzinie zmarłego – mówił Lisiecki.

Przy mównicy stanęła też Beata Klimek informując, że zapoznała się z pomysłem utworzenia tablicy „in memoriam”, który przedstawił Ostrowski Spacer Protestacyjny Łańcuch Światła. – Tę inicjatywę przyjęłam z uznaniem i wdzięcznością, dlatego natychmiast zdecydowałam żeby nadać sprawie dalszy bieg – mówiła Klimek.

Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy powstanie tablica, ani w którym miejscu zawiśnie. Temat nadania sali sesyjnej imienia Pawła Adamowicza może wrócić na następnej sesji. Jeśli radni klubu Koalicji Obywatelskiej przygotują projekt uchwały, będzie on musiał być poddany głosowaniu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 35
  15

  Prosżę się nie kompromitować z Adamowiczem, człowiek z zarzutami. Wygłaszanie jaki to dobry był samorządowiec i etc. łamie wszelkie zasady godności Rady. Proponuję przekazać jedno a moż więcej mieszkań jego najbliższym w Ostrowie (Wspaniałych Radnych). TO JEST KABARET!!!

 2. 11
  5

  sala ma miec imie ofiar obozu kaźni na ostrowskim majdanie – ostrowianie nie chca pamietac ze ich rodacy folks byli oprawcami Polaków ?

 3. 17
  7

  brawo dla Pani Klimek – jakim trzeba byc kółkiem żeby prezydenta Gdańska upamietniac – a moze by tak ofiary ostrowskich folksdotsze – wysłanych do obozow śmierci !

 4. 18
  9

  Niech wywiesi tablice przy wejściu do Urzędu Miejskiego, ile wydała na nagrody. Każdy niech zobaczy na co idą nasze pieniądze.To nie jest jakiś hejt, o którym tak często pani mówi.

  • 10
   1

   TROLL TO TY JESTEŚ, ALBO Z ORZECZENIEM LEKARSKIM, BO NIC NIE WIDZISZ I SŁYSZYSZ. ZAPRASZAM DO KLUBU SENIORA.

 5. 8
  28

  Sami idioci i głąby tu komentują. Ludzie – co się z wami porobiło? Nie umiecie inaczej? Lepiej nie piszcie wcale i nie ubliżajcie śp. Pawłowi Adamowiczowi. Nie znaliście go i tylko wierzycie w propagandę pisowską. Ja go znałem osobiście i wiem, jaki był.

 6. Szkoda, że nikt dotychczas nie ma odwagi wprost napisać dlaczego tak naprawdę ten pomysł nie przeszedł i że wcale nie z powodu negatywnych komentarzy w necie…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick