DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Sali im. Pawła Adamowicza nie będzie? W zamian pamiątkowa tablica?

Z pomysłem nadania sali sesyjnej imienia wyszli radni ostrowskiego klubu Koalicji Obywatelskiej. „Paweł Adamowicz był dla wielu wzorem samorządowca, pracującego u podstaw, który dobro swojego miasta i jego mieszkańców przekładał nad wszystko. Pozostawał przy tym od początku do końca wierny swoim poglądom, wartościom i ideałom. Mając na uwadze tragiczną i bezsensowną śmierć, jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zwracamy się do Państwa, aby jako memento przed pokusą przekraczania w sporach politycznych granicy nienawiści i jako przypomnienie, że w pracy samorządowej najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców” 

CZYTAJ: Nowa sala sesyjna im. Pawła Adamowicza? Radni Koalicji Obywatelskiej proponują

Projekt uchwały jednak nie pojawił się na środowej sesji więc pomysł nie mógł zostać przegłosowany przez radnych. Odnieśli się jednak do niego zarówno Jarosław Lisiecki, jak i sama Beata Klimek. – Radni na tej sali są podzieleni. Nie chciałbym żeby doszło do sytuacji, kiedy my tu na sali zaczynamy dyskutować o osobie zmarłej i czy powinien być patronem tej sali. Uważam, że to by było najgorsze co moglibyśmy zafundować jego pamięci oraz rodzinie zmarłego – mówił Lisiecki.

Przy mównicy stanęła też Beata Klimek informując, że zapoznała się z pomysłem utworzenia tablicy „in memoriam”, który przedstawił Ostrowski Spacer Protestacyjny Łańcuch Światła. – Tę inicjatywę przyjęłam z uznaniem i wdzięcznością, dlatego natychmiast zdecydowałam żeby nadać sprawie dalszy bieg – mówiła Klimek.

Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy powstanie tablica, ani w którym miejscu zawiśnie. Temat nadania sali sesyjnej imienia Pawła Adamowicza może wrócić na następnej sesji. Jeśli radni klubu Koalicji Obywatelskiej przygotują projekt uchwały, będzie on musiał być poddany głosowaniu.

Napisz do autora

Komentarze (12)
 • P
  Profos

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  Prosżę się nie kompromitować z Adamowiczem, człowiek z zarzutami. Wygłaszanie jaki to dobry był samorządowiec i etc. łamie wszelkie zasady godności Rady. Proponuję przekazać jedno a moż więcej mieszkań jego najbliższym w Ostrowie (Wspaniałych Radnych). TO JEST KABARET!!!

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  sala ma miec imie ofiar obozu kaźni na ostrowskim majdanie – ostrowianie nie chca pamietac ze ich rodacy folks byli oprawcami Polaków ?

  Odpowiedz
 • B
  bolo

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  To jakaś farsa jest!

  Odpowiedz
 • A
  Anonim

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  brawo dla Pani Klimek – jakim trzeba byc kółkiem żeby prezydenta Gdańska upamietniac – a moze by tak ofiary ostrowskich folksdotsze – wysłanych do obozow śmierci !

  Odpowiedz
 • F
  farsa

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  niech klimkowa kupie za swoje i powiesi sobie nad łóżkiem

  Odpowiedz
 • E
  Ewa

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  Niech wywiesi tablice przy wejściu do Urzędu Miejskiego, ile wydała na nagrody. Każdy niech zobaczy na co idą nasze pieniądze.To nie jest jakiś hejt, o którym tak często pani mówi.

  Odpowiedz
 • O
  ostrowianin

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  Trolle pisowskie w akcji.

  Odpowiedz
 • M
  MG

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  Sami idioci i głąby tu komentują. Ludzie – co się z wami porobiło? Nie umiecie inaczej? Lepiej nie piszcie wcale i nie ubliżajcie śp. Pawłowi Adamowiczowi. Nie znaliście go i tylko wierzycie w propagandę pisowską. Ja go znałem osobiście i wiem, jaki był.

  Odpowiedz
 • Q
  Qwer

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  Przecież samo po się od niego odwróciło a teraz wielkie halo.

  Odpowiedz
 • J
  Jo

  czwartek, 30 stycznia, 2020

  Szkoda, że nikt dotychczas nie ma odwagi wprost napisać dlaczego tak naprawdę ten pomysł nie przeszedł i że wcale nie z powodu negatywnych komentarzy w necie…

  Odpowiedz
 • O
  Obywatel

  piątek, 31 stycznia, 2020

  Może być Sala im. Ala Capone. To byłoby to samo.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz