Nowa sala sesyjna im. Pawła Adamowicza? Radni Koalicji Obywatelskiej proponują

25
Ostrowski klub radnych Koalicji Obywatelskiej zaproponował by nowa sala sesyjna nosiła imię Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, który został zaatakowany przez nożownika w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Radni chcą, by pomysł został przegłosowany podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 stycznia.

Pod koniec grudnia nowa sala sesyjna została oficjalnie oddana do użytku. Do tej pory radni, co miesiąc spotykali się w ostrowskim Forum Synagoga i tam debatowali nad sprawami miasta. Nowa sala sesyjna jest częścią Centrum Aktywności Lokalnej i mieści się przy budynku Urzędu Miejskiego oraz Starostwa Powiatowego.

CZYTAJ: Internetowy hejt rośnie w siłę? Liczba obraźliwych komentarzy w sieci coraz większa

Krok do przodu wykonali członkowie ostrowskiego klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Ich zdaniem dobrym pomysłem jest, by nowa sala nosiła imię Pawła Adamowicza, tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. „Paweł Adamowicz był dla wielu wzorem samorządowca, pracującego u podstaw, który dobro swojego miasta i jego mieszkańców przekładał nad wszystko. Pozostawał przy tym od początku do końca wierny swoim poglądom, wartościom i ideałom. Mając na uwadze tragiczną i bezsensowną śmierć, jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego zwracamy się do Państwa, aby jako memento przed pokusą przekraczania w sporach politycznych granicy nienawiści i jako przypomnienie, że w pracy samorządowej najważniejsze jest dobro miasta i jego mieszkańców”

Radni Koalicji Obywatelskiej oczekują, że Rada Miejska sporządzi stosowną uchwałę i zostanie ona przegłosowana na najbliższej sesji, która odbędzie się 29 stycznia.

Imię Pawła Adamowicza upamiętniło już wiele miast w Polsce. Są to między innymi Wrocław, Białystok, Szczecin, a nawet czeska Praga. Postać Adamowicza według mediów stała się symbolem walki z hejtem i mową nienawiści.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

25 KOMENTARZE

 1. Świetnie! Bardzo dobry pomysł. Adamowicz całym swoim życiem i postawą zasłużył na chociaż takie upamiętnienie. Popieram z całego serca.

 2. Proponuję zająć się sprawami obywatelskimi a nie głupotami. A tak poza tym , to Adamowicz nie ma nic wspólnego z naszym miastem. Nie słyszałem, aby tutaj miał kolejne mieszkanie. Pomysł radnych PO, daje mieszkańcą wile do myślenia.

 3. Głupota nie zna granic. Nigdzie nie chcieli Kaczyńskiego, prezydenta RP a teraz na siłę promują kogoś kontrowersyjnego (zarzuty prawne), kto prawdopodobnie nigdy nie był w Ostrowie, nic nam nie dał, nic Ostrów mu nie zawdzięcza… Koalicja O.(szołomów).

 4. Adamowicz? A czym on zasłynął dla Ostrowa żeby sala się tak nazywała. Wam się już w głowie poprzewracało nasi radni. A może tak
  OSTROWSKICH HALLERCZYKÓW. Lepiej brzmi

 5. Chyba ich porąbało. Rozumiem, że to za zasługi natury kryminalnej, konta, mieszkania, nie wyjaśnione źródła dochodów. Śledztwa umorzone z powodu tragicznej śmieci. Kolejną salę nazwijcie im. Stasia Gawłowskiego itd. Ci radni to jacyś niesprawni psychicznie?

  • Masz rację porąbało i to bardzo. Niech lepiej główkują jak rozwiązać problemy w mieście bo jest ich całe mnóstwo i po to zostali wybrani. Promowanie osoby delikatnie mówiąc kontrowersyjnej ,zamordowanej przez szaleńca nie upoważnia do szalonych pomysłów naszych radnych.

 6. Z całym szacunkiem dla ś.p. Prezydenta Adamowicza, ale… nie! Nic wspólnego z Ostrowem nie miał, a bohaterem narodowym raczej nie był, po prostu jednym z wielu zamordowanych osób (nie dalej jak wczoraj wyczytałem, że w Polsce średnio co dzień mordowana jest jedna osoba) na stanowisku publicznym jakich wiele. Nie brnijmy w paranoje, bo po 10 kwietnia 2010 roku i tak już to zaszło za daleko.

 7. Jak wam się nudzić to poszukajcie kasy w mieście / zabierzcie z oświetlenia fary dla czarnego / i zróbcie porządny kawałek drogi od obwodnicy do schroniska dla zwierząt ,bo jest tam bagno

 8. Hahahahahhahaaha jeden wielki żart, prymitywny, hahahah komuś tam z tej coś koalicji sie poprzestawiało całkowicie
  Pani prezydent i reszta radnych:
  NIGDY W ŻYCIU CZEGOŚ TAKIEGO W IMIĘ CZEGO?
  MAŁO MAMY ZASŁUŻONYCH OSTROWIAN?????

 9. Głupota nie zna granic, i szczyt hipokryzji… Jeszcze nie tak dawno, przed wyborami na prezydenta Gdańska, to PO cofnęła rekomendację Adamowiczowi. Teraz nieudolnie próbują się od tego odciąć?

 10. a moze by tak nazwac – imieniem ofiar Ostrowskiego Obozu Majdan w którym wg zeznań Polaków zakatowano 1700 Polaków – tylko przy budowie strzelnicy w Pruślinie zabito 130 polaków w tym jeńcow Brytyjskich – kiedys kulochwyt zazwano górą lotnika brytyjskiego

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick