Sąd skazał go za zabijanie karpi bez ogłuszania. Ruszyła zbiórka na adwokata

6
zdjęcie uniwersalne
Nie można odmówić solidarności mieszkańcom powiatu krotoszyńskiego. Właśnie ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów wynajęcia prawnika dla Wojciecha Cz., który we wtorek został skazany na bezwzględne więzienie za zabijanie na krotoszyńskim targowisku karpi bez wcześniejszego ogłuszenia.

Wyrok skazujący Wojciecha Cz. na trzy miesiące bezwzględnego aresztu za zabijanie karpi na krotoszyńskim targowisku bez uprzedniego ogłuszenia wywołał dyskusję. Wielu internautów nie zgadza się z wyrokiem sądu, uważając go za absurdalny. Niektórzy sugerowali nawet, że w Polsce można dostać surowszy wyrok za zabicie zwierzęcia, niż człowieka. Niektórzy nie poprzestali wyłącznie na komentowaniu.

CZYTAJ: Zabijał karpie gilotyną. Skazano go na bezwzględne więzienie

Założono zbiórkę w internecie. Zebranie 3 tys. zł ma pomóc w pokryciu kosztów wynajęcia prawnika. W chwili pisania tego artykułu wpłacono już 350 zł. Zbiórka wygasa we wtorek 19 marca.

Link do zbiórki

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Otrzymał karę stosowną do swojego postępowania. Żaden adwokat mu nie pomoże, 3 miesiące to nie dramat, przynajmniej popamięta jak nie należy traktować zwierząt.

    • Co to za wariactwo bronić takiego typa. Żle traktował karpie to też zwierzęta. Ci co wpłacają pieniądze na takiego też chyba są nic nie warci. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na lepszy cel. A tak na marginesie nie mógł sobie sam pożyczki wziąć. 3 tys. to chyba nie dużo. Mam nadzieję że nie wygra. I żaden adwokat mu nie pomoże.

    • Słuchajcie opętani ekoszaleństwem: czy na kutrach rybackich i trawlerach też należy wg was ogłuszać śledzie, flądry, szproty ? a może na każdym kutrze zatrudnić psychologa (rozmowa przed ogłuszeniem przecież wskazana) i klechę (ostatnia posługa)? puknijcie wy się w… co chcecie.

  2. Pytam czy? Wcześniejsze ogłuszenie poprzez uderzenie młotkiem w głowę jest bezbolesne. A drugie pytanie to czy sędzia w wigilię jadł zabitego karpia czy żywcem go zjadł. Ludzie ogarnijcie się bo nawet w naturze zwierzę zabija zwierzę dla przetrwania bo takie są prawa natury

  3. Ludzie ten karp był wychodowany by go zjeść co za różnica jak go zabili to tylko kawałek mięsa A człowiek nim chandlujący na dworze w mrozie teraz na trzy miesiące będzie przestępcą? Czy wy jesteście myślący narodem czy nadal ciemną masą?

  4. Na ciemnotę zielonych to już brak słów. Wypad do lasu i sobie współżyjcie z zwierzętami, albo startujcie do europarlamentu. Tam takich baranów potrzebują. To tego karpia należy uśpić? bo uderzenie też boli i nie etyczne. Może utopić? Co z rakami? Słucham i proszę o szczegółowe wytłumaczenie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick