DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Są zarzuty dla 26-latka, który doprowadził do śmierci psa

26-latkowi grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu

W sobotę na jednym z osiedlowych parkingów przy ulicy Podmiejskiej w Kaliszu odnaleziono psa zamkniętego w rozgrzanym samochodzie. Mimo reakcji służb i pomocy weterynarza życia czworonoga nie udało się uratować.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut z art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt. Mając na względzie konieczność zapewnienia prawidłowego postępowania zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, a także zakazu posiadania jakichkolwiek zwierząt. – Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do stawianego mu zarzutu. Nie składał  jednak konkretnych wyjaśnień – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Zgodnie z przepisami określonymi w Ustawie o ochronie zwierząt, jeżeli sprawdza znęcania się na zwierzęciem działał ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Postępowanie pozostaje w toku.


Trafiłeś na ten artykuł w mediach społecznościowych? To jeden z wielu materiałów, jakie każdego dnia publikujemy na wlkp24.info. Aby nie przegapić żadnego, zaglądaj regularnie bezpośrednio na wlkp24.info.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz