DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Bestialstwo! Ktoś zamknął psa w samochodzie. Kaliskie służby z interwencją

Tragiczna sytuacja na ulicy Podmiejskiej w Kaliszu. W samochodzie zamknięty był pies, który prawie się – dosłownie – ugotował. Zareagowały służby.

Źródło: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu

Nieludzkiego czynu dokonał ktoś, kto w upalną sobotę zamknął w samochodzie dorosłego psa. Na ulicy Podmiejskiej w Kaliszu w zaparkowanym samochodzie zwierzak prawie się ugotował. Pies jest już u weterynarza, ma ponad 40 stopni gorączki, co jest swoistym rekordem. Rokowania nie są dobre. Na miejscu schładzaliśmy ciało psa, okładaliśmy go mokrymi ręcznikami. Pies był w takim stanie, że nie mógł już sam stać – relacjonuje pan Łukasz, jeden z przedstawicieli kaliskiego schroniska obecny przy interwencji.

Schronisko otrzymało zgłoszenie od kaliskich służb – Straży Miejskiej i Policji. – Z tego co wiem, służby już prowadzą czynności i namierzają właściciela pojazdu. Prawdopodobnie nie ominie go odpowiedzialność za ten czyn mówi pracownik schroniska.

Apelujemy, by być wyczulonym na tego typu sytuacje. Zamknięty w aucie zwierzak narażony jest na ogromne niebezpieczeństwo. Temperatura w aucie w upalny dzień po kilkudziesięciu minutach może osiągnąć nawet 60-80 stopni!

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • B
    Bohun

    sobota, 6 lipca, 2024

    Proponował bym żeby tego właściciela lub właścicielkę zamknąć w aucie w taki upał bo jaka kara sądy?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz