DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Są jedyni w Polsce. Nauka chińskiego w ostrowskiej szkole

Momorandum podpisano w marcu tego roku i obejmuje współpracę polsko-chińską na kilku płaszczyznach. – To nie tylko edukacja, ale również handel, logistyka, sport i inwestycje. Staramy się naszą współracę rozwijać we wszystkich aspektach. Nawet w tych, które nie są wymienione w memorandum – informuje Jakub Tomalkiewicz, koordynator projektu z ramienia Urzędu Miejskiego w Ostrowie.

Lekcje są bezpłatne, a mogą z nich korzystać dzieci z klas II-VIII. Prowadzone będą przez Zhu Linzhi, wykładowczynię chińskiego pochodzenia na Uniwesrystecie Wrocławskim. – Chiński to ciekawy język, ale trudny. Mogę mieć z tym trochę problemów, bo nie są to zwykłe litery tylko „znaczki”, ale myślę, że jakoś dam radę – powiedziała nam Vanessa, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4.

Lekcje z wykładowczynią to nie tylko czysta nauka języka, ale też poznawanie kultury. – Bardzo mnie interesuje ich kultura i obyczaje. Chciałabym kiedyś wyjechać do Chin na dłużej i poznać ich jeszcze bardziej. Bardzo się cieszę z tych lekcji i będzie to dla mnie wielkie przeżycie – stwierdziła Natalia. – Chiński to język przyszłości i jego znajomość otworzy wiele drzwi do kariery – dodał Kacper.

Lekcje chińskiego to efekt podpisanego memorandum i nawiązania współpracy między Szkołą Podstawową nr 4, a Instytutem Konfucjusza Uniwesrystetu Konfucjusza. Instytut zwykle nie wysyła swoich lektorów do innych szkół, ale dla SP4 zrobił wyjątek.

 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz