Rząd łagodzi obostrzenia – parki i lasy otwarte, zmiany w sklepach

8
Fot. Zrzut ekranu z konferencji prasowej premiera
Rząd przedstawił dziś złagodzenie obostrzeń na nadchodzący czas. Od 20 kwietnia otwarte zostaną parki i lasy. Zmiany nastąpią także w handlu. Zwiększy się limit klientów, którzy mogą przebywać w sklepie. Jeśli krzywa zachorowań będzie się normować, rządzący wprowadzą kolejne złagodzenia.

Pierwsze zmiany mają zostać wprowadzone już od 20 kwietnia. – Na początek otwarcie lasów i parków. Nie traktujmy tego jednak jako zaproszenia do niekontrolowanej rekreacji. Robimy to dla naszego zdrowia psychicznego. Złagodzimy także obostrzenia w handlu – w sklepach do 100 metrów kwadratowych to 4 klientów na jedną kasę. W sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych obowiązuje zasada jednego klienta na 15 metrów kwadratowych. Idąc tym torem np. w sklepie o powierzchni 150 metrów kwadratowych będzie mogło przebywać jednocześnie 10 klientów. Pracownicy sklepów będą poddawani kontroli zdrowia, mierzeniu temperatury – poinformował premier Morawiecki.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe laptopy w Nowych Skalmierzycach. Szkoły będą je wypożyczać potrzebującym uczniom

Wszystkie te złagodzenia nie zwalniają z posiadania zakrytego nosa i ust oraz zachowania odpowiedniego odstępu (2 metrów pomiędzy osobami). – Jedna osoba na 15 metrów kwadratowych będzie obowiązywać także w kościołach – dodał Morawiecki.

Minister Zdrowia podkreślił, że łagodzenie obostrzeń nie oznacza końca epidemii. – Będziemy musieli nauczyć się żyć z epidemią przez dłuższy czas. Nie ma żadnych danych, które informują, kiedy to się skończy. Musimy nauczyć się żyć w taki sposób, jak teraz. Nośmy maseczki, zachowujmy dystans, dezynfekujmy powierzchnie i ręce, przebywajmy na kwarantannie, osłaniajmy osoby narażone na powikłania, maksymalne używania form zdalnych. Z tym musimy nauczyć się żyć przez rok, a nawet dwa lata – powiedział Łukasz Szumowski.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. Już ludzie wiedza ze maja być ostrożnie dla własnego dobra ,a wyjście do parku choć na chwilę a szczegòlnie kiedy aura dopisuje rozładuje stres związany z wirusem ,oby ludzie w parkach zachowali dystans dla dobra siebie i innych, jeszcze przyjdzie taki czas ze wròcimy do zasiadania na ławkach wspólnie jak dawniej ale teraz musimy zachować zdrowy rozsądek,zdrowia 🙋😷

  2. Wszyscy wiemy ze mamy zachować ostrożność dla własnego dobra i innych ,jeszcze przyjdzie taki czas jak przed zaraza ktòra wywołali nie odpowiedzialne skośnoocy naród ,dlatego ponosimy tego konsekwencje na całym świecie , còż zawsze znajdą się nie odpowiedzialni ludzie ,może choć możliwość wyjścia choć na chwile do parku na ławkę rozładuje stres związany z epidemia tylko zachowajmy zdrowy dystans.,🙋😷

  3. Wiadomo ze chodzi aby ludzie poszli na wybory i do kościoła ,stary numer jak ludzie będą mogli pójść do kościoła to po tym napewno frekwencja na wyborach gwarantowana , zaraza na ten czas zniknie i pójdzie na wybory😉😁😷

    • Nie ma nakazu pójścia do parku lub lasu- możesz siedzieć w domu ! Totalnej opozycji zawsze coś nie pasuje… a w Austrii lub Czechach też są jakieś wybory a może ludzie tłumnie idą do Kościołów ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick