Nowe laptopy w Nowych Skalmierzycach. Szkoły będą je wypożyczać potrzebującym uczniom

3
Fot. Fanpage Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce
Zdalne nauczanie trwa już blisko miesiąc, a zarówno uczniowie, nauczyciele oraz rodzice musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością. Edukacja w takiej formie nie należy do łatwych, a w wielu domach jedno urządzenie musi wystarczyć kilku osobom. Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce zakupiła 26 nowych laptopów. Teraz dyrektorzy szkół będą mogli wypożyczyć je potrzebującym uczniom.

Nauczanie zdalne w polskich szkołach trwa od 25 marca. Wtedy też wystartowało oficjalne rozporządzenie Mateusza Morawieckiego. To zupełnie nowa rzeczywistość dla uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Często jednak zdarza się, że jeden komputer musi posłużyć kilku osobom: rodzicom, którzy pracują zdalnie oraz dzieciom, których nierzadko jest dwójka lub trójka. Nierzadko zdarza się sytuacja, że w domu oprócz sprzętu nie ma także internetu.

Włodarze Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce zakupili 26 nowych laptopów, które powędrują do okolicznych szkół według zapotrzebowania, jakie złożyli dyrektorzy placówek. Oni z kolei będą mogli wypożyczać sprzęt potrzebującym uczniom. – Koszt zakupu 26 urządzeń pokryją środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 – pozyskaliśmy na to kwotę 70 tys. zł. W nabyciu pozostałych wsparli nas lokalni przedsiębiorcy – informuje Jerzy Łukasz Walczak, burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. A 500 plus idzie na zabawę dorosłych. To miały być pieniądze dla dzieci, właśnie na laptopy, przybory szkolne, a nie jeszcze dodatkowo wspierać takie rodziny! Uczycie ich nieróbstwa, że mogą wydać pieniądze na bzdury, a i tak dostaną kolejną porcję gotówki!

  2. Dyrektorzy szkół będą wypożyczać laptopy na czas pandemii. Po powrocie uczniów do szkół urządzenia trzeba będzie zwrócić . Jest to rodzaj użyczenia w tym trudnym dla wielu rodzin czasie . Nikt nie dostanie laptopa na własność . Faktem jest , że wiele rodzin posiada wszystko , oprócz sprzętu typu laptop, tablet i stałe łącze internetowe . W dzisiejszych czasach to jest podstawa w domu . Niestety nie żyjemy w Skandynawii , gdzie każde dziecko ma swój przytulny pokój , stałe łącze internetowe i własnego laptopa. U nas pieniążki z 500+ , jak teraz widać , wydawane są na inne cele rodzinne , np. spłaty kredytów na samochód itp.
    Dodam na koniec , że są rodzice , którzy nie chcą korzystać z użyczenia sprzętu , gdyż boją się go zniszczyć . Nic dodać , nic ująć .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick