Ryba do syta trafi do… poznaliśmy wyniki konkursu

0
materiały organizatora
Rozstrzygnęliśmy konkurs, w którym do wygrania była podwójna wejściówka na Kolację Rybną - Ryba do syta, która będzie miała miejsce w piątek 18 października w Karczma&Hotel Górecznik w Antoninie. Kolejne dwie osoby otrzymają od nas torby z gadżetami.

Patrząc na liczbę zgłoszeń w konkursie, można było odnieść wrażenie, że nie brakuje smakoszy rybnych potraw w naszym regionie. Prześcigaliście się w argumentach, dlaczego akurat Wy powinniście wybrać się na Kolację Rybną – Ryba do syta w Karczma&Hotel Górecznik w Antoninie. Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ale ostatecznie po burzliwych obradach zdecydowała.

Zwycięzcą został Marek Samborski z Ostrowa Wielkopolskiego, który otrzyma od nas podwójną wejściówkę na tę kulinarną ucztę, a więc będzie mógł zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Komisję konkursową ujął opowieścią o tym, że w przeciwieństwie do żony, nie przepada za rybami i nigdy ich nie jadł. W związku z tym na wigilijnym stole w ich domu nigdy nie było karpia ani żadnej innej ryby. Zdobywając wejściówki na Kolację Rybną – Ryba do syta, chciałby wynagrodzić żonie poświęcenie z jej strony i wyrozumiałość co do jego wybrednego gustu i zabrać ją w miejsce, gdzie będzie królował karp. Sam obiecał, że obowiązkowo go skosztuje i spróbuje się przekonać  na stare lata. Tak właśnie po 30 latach małżeństwa chciałby zaskoczyć małżonkę.

Torby z rybnymi gadżetami otrzymują natomiast: Natalia Janczak z Kalisza postanowiła zawalczyć krótką rymowanką:
Fizyk Einstein, człek niezwykle mądry,
swą wiedzę zawdzięczał potrawom z flądry.
Dostarczały mu one tak dużo fosforu,
że został twórcą słynnego wzoru.

A pan Szymon Mrugalski zaskoczył nas niecodziennym porównaniem dotyczącym karpia, stwierdzając, że karp kojarzy mu się nie tylko z potrawą, ale także z… pokryciem dachowym:
„Karp kojarzy mi się z dwoma zupełnie odmiennymi życiowymi symbolami. Pierwsza symbolika to rozkosz płynąca z jedzenia potraw z karpia – szczególnie majestatyczny karp z chrupiącą skórką w połączeniu z wytrawnym białym winem to prawdziwa radość dla zmysłów – nieustannie przypominająca kolację wigilijną i w każdej chwili przenosząca nas w refleksje i świąteczny-rodzinny nastrój; to zawsze doświadczenie bogate dla ducha i działa. Drugi aspekt to karp jako karpiówka – pokrycie naszego dachu, przypominające łuskę karpia. Dwa motywy zgoła odmienne, łączą się w całość: upoić się karpiem w domu pokrytym karpiówką, który własnie budujemy. Cudowanie byłoby skosztować wielu potraw z karpia, jednocześnie marząc o cieple domowym, które powstaje”.

Zarówno pani Natalia, jak i pan Szymon otrzymują od nas torby z karpiowymi gadżetami. Bilety można odebrać w piątek 18 października w godz. od. 9.00 do 16.00 w siedzibie redakcji Telewizji Proart oraz portalu wlkp24.info (Ostrów Wielkopolski, ul. Wolności 19), a torby z gadżetami będzie można odebrać od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00 do 30 listopada 2019 roku.

Aby uniknąć pomyłek przy ewentualnej zbieżności nazwisk, nagrodzeni zostaną poinformowani telefonicznie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick