Ruszyły Rytmy Młodych. W jury m.in. Daria Zawiałow!

0
Daria Zawiałow znalazła się w składzie jury oceniającym młode kapele w ramach Rytmów Młodych 2021 / fot. screen z fanpage'a Jarocin Festiwalu
Daria Zawiałow i Darek Malejonek to najgłośniejsze nazwiska tegorocznego zestawienia jurorów Rytmów Młodych, które odbędą się w ramach Jarocin Festiwalu 2021. Jury wybierze 30 półfinalistów, a fani JF zagłosują na 5 najlepszych formacji. To one wystąpią w jarocińskim amfiteatrze, a jury zdecyduje, który zespół wygra.

Od 14 kwietnia do 14 maja kapele rozpoczynające karierę muzyczną i chcące zawalczyć o występ podczas Jarocin Festiwal 2021, mogą zgłosić chęć udziału w konkursie. W tym młode zespoły będzie oceniać grupa profesjonalistów z różnych zakątków Polski, a wśród nich znajdą się także osoby z Jarocina.

Jury Rytmów Młodych 2021:

  • Darek Malejonek (kompozytor, wokalista i gitarzysta. Legenda polskiej muzyki rockowej),
  • Daria Zawiałow (wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, prowadząca audycję w Radiu 357),
  • Marcin Bąkiewicz (dyrektor muzyczny Antyradia, radiowiec, dziennikarz),
  • Tomasz Jankowski (muzyk, wokalista, animator kultury, pedagog. Związany z JRM od 2016 roku),
  • Sebastian Pluta (wieloletni pracownik i dyrektor jarocińskiego muzeum, współtwórca Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie, współorganizator festiwalu w latach 2017 i 2018).

Przebieg eliminacji:

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń zespołów w ramach Rytmów Młodych 2021 (14 maja, godz. 23.59), jurorzy przystąpią do prac związanych z wyborem 30 kapel. Ta faza eliminacyjna potrwa od 15 maja do 1 czerwca.

Następnie 4 czerwca poznamy listę 30 półfinalistów z których fani jarocińskiego festiwalu wybiorą 5 finalistów. Głosowanie rozpocznie się 5 czerwca i potrwa do 18 czerwca.

21 czerwca ma nastąpić ogłoszenie listy finalistów, którzy zagrają podczas koncertu finałowego zorganizowanego w powstającym właśnie amfiteatrze w Parku Radolińskich. W trakcie tego finału jury wybierze zwycięzcę. Laureat otrzyma 10 tys. zł oraz wystąpi na dużej scenie Jarocin Festiwal 2021.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick