“Ruszyło go sumienie” i oddał rower policjantom

2
Komenda Miejska Policji w Kaliszu / fot. wielkopolska.policja.gov.pl
Ukradł rower w województwie łódzkim i oddał policji w Kaliszu. 26-latek i tak nie uniknie kary. Usłyszał zarzut, za który grozi do 5 lat więzienia.

Niecodzienna sytuacja spotkała kaliskich policjantów, których odwiedził 26-latek. Mężczyzna przyznał się do kradzieży roweru. Co więcej, przyprowadził go do komendy. Złodzieja “ruszyło sumienie” i postanowił oddać cudzą własność funkcjonariuszom.

Do kradzieży doszło na terenie województwa łódzkiego. – Policjanci sprawdzili przekazane przez mieszkańca powiatu kaliskiego informacje. Okazało się, że do opisywanego przez mężczyznę przestępstwa doszło 6 marca br. Jednoślad skradziono sprzed budynku jednego z gminnych ośrodków kultury – wyjaśnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak ustalili funkcjonariusze z województwa łódzkiego, rower skradziono nastolatkowi, który na co dzień trenuje w klubie kolarskim. Straty spowodowane kradzieżą oszacowano na 2 tys. zł. – Policjanci zabezpieczyli rower i jeszcze tego samego dnia przekazali go właścicielowi. 26-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności – dodaje.

CZYTAJ TEŻ: Pół miliona na wymianę kopciuchów. W urzędzie leży 45 zaległych wniosków

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 16

    Za skradzenie roweru 5 lat, mimo że zwrócił skradzioną rzecz i sam się przyznał do win), a za molestowanie chłopców i zmarnowanie im życia szuja sukienkowy – 3 lata, mimo że NIGDY sam by się do tego nie przyznał i NIGDY sam by nie zadośćuczynił ofiarom! To jest państwo prawa i sprawiedliwości?!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick