Ruszyła budowa kina w ostrowskiej galerii!

14
Wiadomość o tym, że na terenie Galerii Ostrovia powstanie kino sieci Helios gruchnęła pod koniec stycznia ubiegłego roku. Wiadomo było, że czterosalowe kino powstanie w 2020 roku. Jego budowa właśnie się rozpoczęła.

O tym, że w Ostrowie Wielkopolskim powstanie kino ogólnopolskiej sieci Helios informowaliśmy już na łamach naszego portalu.

CZYTAJ: W Ostrowie powstanie kolejne kino. Filmy będziemy oglądać w galerii

Budowa obiektu właśnie ruszyła i według zapewnień wykonawcy, będzie on gotowy jeszcze w 2020 roku. Grupa Agora, do której należy sieć kin podpisała umowę o wynajmie 1160 m kw. w centrum handlowym. Do dyspozycji widzów będą cztery sale mogące pomieścić ok. 600 miejsc. – Cieszymy się bardzo, że do naszej Galerii Ostrovia pozyskaliśmy partnera o międzynarodowej renomie — komentuje Josef Saller, właściciel ostrowskiej galerii.

Helios to największa sieć kin w Polsce, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę obiektów. Dysponuje obecnie 49 kinami mającymi łącznie 277 ekranów i niemal 53 tysiące miejsc. Oprócz inwestycji na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, w budowie są jeszcze obiekty w Żorach oraz Pile.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

14 KOMENTARZE

 1. 14
  4

  Wystarczy, że kino Komeda będzie oferowało kawę, herbatę, zimne napoje i przekąski (nie tylko popcorn) i pozostanie przy obecnej cenie biletów. Trzeba powalczyć o widzów.

  • 5
   1

   Tak.Tym repertuarem – na pewno……..Cały tydzien jeden tytuł filmowy dwa – trzy razy dziennie …………….

 2. 3
  12

  Gruchnęła ..ola Boga,jak ta wiadomośc gruchnęła Panie…po prostu ostrowiaki mało z foteli nie pospadały bo jest to tak istotna wiadomość, że zycie ludzi zmieni sie diametralnie. Jak to kino wybudujo to Ostrow stanie w szeregu z metropoliami

  • 5
   1

   Nie martw sie Ostrów nie stanie sie od razu metropolia bo dwie metropolie tak blisko siebie to by było za dużo,jedna metropolia pod nosem nam wystarczy.

 3. 8
  1

  Komeda się nie stara. Jedno okienko otwarte, zero pomysłu. Pani dyrektor Komedy czeka już na emeryturę, tam trzeba wpuścić kogoś z pomysłem, żeby rozruszać tą instytucję. Tak myślę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick