W Ostrowie powstanie kolejne kino. Filmy będziemy oglądać w galerii

20
Fot. Pixabay
Od 2020 roku w Ostrowie Wielkopolskim Kino Komeda będzie miało konkurencję, bo wtedy właśnie zostanie otwarte Kino Helios. Ile sal będzie do dyspozycji widzów i gdzie zostanie zlokalizowane?

Nie tylko Kino „Komeda”, ale także Kino „Helios” będzie niedługo dostępne dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w centrum handlowym „Galeria Ostrovia”. Grupa Agora, do której należy sieć kin podpisała umowę o wynajmie 1160 m kw. w centrum handlowym. Do dyspozycji widzów będą cztery sale mogące pomieścić ok. 600 miejsc. Pierwsze seanse mają zostać wyświetlone w 2020 roku.

– Jestem pewien, że mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego z przyjemnością wybiorą się do nowoczesnego kina w swoim mieście i będą chętniej spędzali wolny czas w lokalnym centrum handlowym – mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios.

Właściciel ostrowskiej galerii nie kryje, że liczy na jeszcze większe zainteresowanie wizytami mieszkańców Ostrowa i nie tylko w centrum handlowym. – Cieszymy się bardzo, że do naszej Galerii Ostrovia pozyskaliśmy partnera o międzynarodowej renomie — komentuje Josef Saller, właściciel.

Czy Ostrów potrzebuje drugiego kina? Piszcie w komentarzach!

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

20 KOMENTARZE

 1. Super informacja.
  Nie trzeba bezie jeździć do Kalisza.
  Kino Komeda też niech zostanie bo ma tańsze bilety tylko muszą coś dołożyć do swojej działalności. Może częściej będzie można gościć w Ostrowie jakieś spektakle teatralne czy kabaretowe bo to co odbywa się w OCK jest zawsze bardzo szybko wyprzedana a to znaczy, że jest na takie widowiska również bardzo duże zapotrzebowanie.

 2. Jak najbardziej drugie kino jest potrzebne. Dużo osób do tej pory jeździ do Kalisza albo Wrocławia. Kino Komeda ma dwa minusy : siedziska na których bez kręcenia się nie można długo wysiedzieć i repertuar a właściwie jego brak, i to wystarczy do tego aby każdy wybrał inną opcję. Tak więc jak najbardziej kino w Ostrowie jest potrzebne. Mam też pytanie, czy redakcja mogłaby się dowiedzieć w miejsce jakiego sklepu będzie to kino, bo o rozbudowie ani słychu ani dychu więc raczej o dawno zresztą już zapowiadanej rozbudowie można zapomnieć.

 3. Wkoncu ale szkoda ze o 8 lat za pozno bo za chwile wszyscy by nas wyprzedzili nawet w quick park kepno bedzie kino i wkoncu ktos zaywazyl ze wywozimy pieniadze do kalisza i innych miast za rozrywka. Jeszcze tylko burger king moze auchan zamiast tesco i bedziemy miec wszystko na miejscu

 4. Lepiej późno niż wcale ! dość taboretów, nieświeżego zapachu, zimna, czekania czy seans się odbędzie i wyboru pomiędzy chłamem, a sieczką, nie prawdziwym kinem ! w takim razie do tego czasu nadal kierunek Kalisz, a potem już do nowego kina u nas !!!

 5. w końcu w komfortowych warunkach obejrzymy film w ostrowie , uścisk dłoni należny się właścicielowi galerii oraz prezesowi Helios .

 6. Ciekawe ile osób jeżdzi do kina w Kaliszu czy we Wrocławiu.Myślę ,ze w tygodniu kilkanaście osób , no może ciut więcej i to wszystko.
  W Komedzie nawet na najbardziej kasowych filmach w np trzecim dniu wyświetlania i dalszych nie było nawet połowy miejsc zajętych
  Jednak prywatny inwestor liczy ,że wyjdzie na swoje ,jego sprawa ale licząc koszty budowy ,dzierżawy i bieżącej ekslpoatacji długo będzie czekał za faktyczny zysk z inwestycji.

  • Kilkanaście osób do kina w Kaliszu w tyg ….??? Komeda pusta bo wysiedzieć się tam nie da sami jeździliśmy nie raz do Kalisza i nasza grupa już stanowiła z 10 osób więc śmiało można powiedzieć że może połowa oglądających jest z powiatu ostrowskiego. To kino już dawno powinno być w komedzie przemalowali ściany i myśleli że przyciągną klientów…sama pamiętam jak czekaliśmy czy wogóle seans się odbędzie bo za mało ludzi bylo. Także super że nareszcie porządne kino dotrze i do nas!!

 7. TAK Nareszcie !! W końcu nie będzie trzeba jeździć specjalnie do kalisza żeby obejrzeć porządnie film. Nareszcie sie coś dzieje w tym ostrowie kino , hala widowiskowa , jeszcze aqua park i w końcu będzie można powiedzieć ze miasto ostrów nie umiera. 90 tyś mieszkańców a atrakcje dla mieszkańców jak do tej pory jak w odolanowie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick