Ruszają słupki przy ostrowskim rynku!

5
Od 9 października (piątek) ruszą słupki przy ostrowskim rynku, które mają ograniczyć wjazd na płytę śródmieścia dla osób nieupoważnionych. Ich start był zapowiadany na 28 września w weekend poprzedzający tę datę doszło do zniszczenia całej instalacji elektrycznej. Ktoś wyrwał ze skrzynki wszystkie kable oraz je poprzecinał. Tym samym uruchomienie słupka zostało znów przesunięte w czasie.

Od piątku, 9 października, ograniczony zostanie wjazd na płytę ostrowskiego Rynku. Tego dnia na ulicy Raszkowskiej zostaną uruchomione słupki przeszkodowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu Rynek zyska dużo więcej przestrzeni dla spacerujących. Do dyspozycji kierowców natomiast będzie blisko 200 miejsc parkingowych przy Urzędzie Miejskim i Kinie „Komeda”.

Obowiązujące od dawna przepisy umożliwiające kierowcom dostęp do płyty Rynku były nadużywane i łamane. – Część korzystających z prawa do wjazdu na kilkadziesiąt minut, pod pretekstem załadunku bądź wyładunku towaru, pozostawiała tam auta na wiele godzin, co powodowało, że płyta Rynku stawała się parkingiem. Wpływało to niekorzystnie na atrakcyjność starówki – wyjaśnia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta miasta.

I właśnie z tego powodu wjazd samochodów na płytę Rynku będzie ograniczony słupkami przeszkodowymi. – Ta urocza staromiejska przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla mieszkańców. Będzie sprzyjała spędzaniu tam wolnego czasu, a także podejmowaniu działań uatrakcyjniających to miejsce – dodaje zastępca prezydenta miasta.

CZYTAJ TAKŻE: Cała Polska objęta strefą żółtą. 38 stref czerwonych

Wjazd pojazdów zaopatrzenia na czas do 20 minut będzie możliwy w godzinach od 6.00 do 11.00 oraz od 17.00 do 18.00. W pozostałych godzinach będzie to możliwe w wyjątkowych sytuacjach, po uzyskaniu upoważnienia. To rozwiązanie, a także montaż słupków przeszkodowych, ma pomóc w egzekwowaniu obowiązujących od dawna, ale często łamanych, uregulowań.

Do dyspozycji kierowców – od poniedziałku do piątku po godz. 16.00, a w weekendy 24 godziny na dobę – będzie około 200 bezpłatnych miejsc parkingowych zlokalizowanych w pobliżu Rynku – przy Urzędzie Miejskim i Kinie „Komeda”. Pieszo ten odcinek pokonuje się w zaledwie 5 minut.

Bez zmian pozostają uregulowania dotyczące płatnych miejsc parkingowych na pierzei Rynku między ulicami: Kościelną i Kaliską.

Mieszkańców i osoby chcące wjeżdżać na teren posesji przy Rynku proszone są o kontakt z Miejskim Zarządem Dróg w Ostrowie Wielkopolskim, ul. Zamenhofa 2b, tel. 62 7352576,  62 735 26 64.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick