Cała Polska objęta strefą żółtą. 38 stref czerwonych

17
Fot. Ministerstwo Zdrowia
Powiat krotoszyński pozostaje w strefie czerwonej. Wszystkie pozostałe powiaty południowej Wielkopolski znajdą się od soboty w strefie żółtej. Decyzją premiera i ministra zdrowia tym kolorem zostaje objęty cały kraj. To efekt lawinowo rosnących liczb zakażonych osób. Od nadchodzącej soboty w całym kraju obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Brak maseczki bez konkretnego powodu będzie skutkował wysokim mandatem.

Decyzją premiera Morawieckiego oraz Ministra Zdrowia od 10 października cała Polska staje się strefą żółtą. Na mapie kraju znajdzie się także 38 punktów, które będą strefą czerwoną. – Chcemy zastosować podobną strategię, co kilka miesięcy temu. Mija 7 miesięcy odkąd wprowadziliśmy pierwsze obostrzenia. Teraz dotarła do nas druga fala – mówił Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Od 10 października zarówno w strefie żółtej, jak i czerwonej będą obowiązywać surowsze obostrzenia. Obowiązkiem będzie zasłanianie nosa i ust także w przestrzeni publicznej. Od braku maseczki lub przyłbicy może nas zwolnić jedynie zaświadczenie lekarskie, które należy mieć przy sobie.

W strefie czerwonej, w której wciąż znajduje się powiat krotoszyński puby, bary i restauracje będą otwarte jedynie do godziny 22.00.

Fot. Ministerstwo Zdrowia
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

 1. 32
  34

  I bardzo dobrze, dlaczego jedni mają nosić maseczki, a drudzy nie, bo uważają się za lepszych. Wreszcie każdego będzie to dotyczyć, zero wymówek, niestety, ale społeczeństwo musi mieć wskazane wytyczne, inaczej będzie się buntować, chociaż nie zawsze ma rację!

 2. 18
  27

  Doskonały przepis na udaną plandemię:
  1. Znajdź chorobę, na którą co roku chorują miliony ludzi na całym świecie.
  2. Przypisz objawy tej choroby nowej pandemii, żeby ludzie chorując na to co zawsze
  myśleli, że to coś nowego.
  3. Wmów ludziom, że roznoszą epidemię nawet jak nie chorują.
  4. Rozpętaj histerię wśród społeczeństwa wykorzystując do tego media. Przekazuj na okrągło komunikaty o ilości potwierdzonych zakażeń i liczbie zgonów.
  5. Zmuś ludzi żeby na co dzień widzieli coś co kojarzy się z pandemią, np. maseczki.
  6. Zastrasz ludzi wysokimi grzywnami i restrykcjami w przypadku nie stosowania się do poleceń władz.
  7. Wmów ludziom, że stosując się do ograniczeń zachowują się odpowiedzialnie i dbają o innych.
  8 .Wykorzystaj celebrytów do uwiarygodnienia epidemii. Od czasu do czasu jakiś celebryta powinien publicznie ogłosić, że został zarażony.
  9. Zniszcz relacje międzyludzkie. Niech ludzie traktują siebie jak potencjalne źródło
  zagrożenia.
  10. Uzależnij dostęp do podstawowych dóbr (zakupy, podróże komunikacją miejską, dostęp do lekarza) od poddania się restrykcjom.
  11. Opracuj „testy” które wykrywają „chorobę” niezależnie od jakichkolwiek objawów lub ich braku.
  12. Nieustannie podkreślaj że z niczym takim jeszcze nie mieliśmy do czynienia, więc każdy musi cały czas czuć się zagrożony i nikt nie jest bezpieczny.

 3. 5
  13

  W myśl Art. 31 ust. 3 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ nie ma w POLSCE prawnego obowiązku zakrywania ust i nosa.
  Wymuszenie zakrywania ust i nosa jest PRZESTĘPSTWEM ściganym z Art. 191par 1 K.K. w myśl Art. 31 ust. 3 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ
  Koniec tematu dziekuje za uwage

  • @M.Wyklety,
   z góry przepraszam, ale to nie koniec tematu 😉
   Jeśli trafisz na stół operacyjny (czego Ci oczywiście NIE życzę), powiedz lekarzowi i pielęgniarkom w tej sali, aby zdjęli maski, przecież nic nie dają i jest to przestępstwo…

 4. 3
  9

  Te szmatki które są uszyte to żadne maseczki.To nie uchroni nas przed COVID-19. Wirus ma ok. 10 nanometrów średnicy (to jest 1/milionowa metra) – w takim razie z jakiego materiału musiałaby być maseczka żeby go zatrzymać ?. Bo na pewno żaden materiał powszechnie używany nie chroni przed niczym. Poza tym wydychając swoje wirusy i bakterie w maseczkę, która po 10 minutach wilgotnieje i powinna być zmieniona na nową tylko się sami zatruwamy nie mówiąc już o wdychaniu ponownym CO2 czyli własnych spalin. Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek powinno być traktowane jako działanie na szkodę ludzkości i sądzone jako zbrodnia.

 5. 2
  10

  Wirus ma ok. 10 nanometrów średnicy (to jest 1/milionowa metra) – w takim razie z jakiego materiału musiałaby być maseczka żeby go zatrzymać ?. Bo na pewno żaden materiał powszechnie używany nie chroni przed niczym. Poza tym wydychając swoje wirusy i bakterie w maseczkę, która po 10 minutach wilgotnieje i powinna być zmieniona na nową tylko się sami zatruwamy nie mówiąc już o wdychaniu ponownym CO2 czyli własnych spalin. Wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek powinno być traktowane jako działanie na szkodę ludzkości i sądzone jako zbrodnia.

  • 8
   4

   Trzeba być myślącym inaczej, żeby myśleć że wirus podróżuje powietrzem samodzielnie od człowieka do człowieka. Przeczytałeś o wirusie i już wszystko wiesz? W powietrzu przenoszony jest drogą kropelkową, czyli wydalany jest z ust człowieka z kropelkami śliny głownie. I to je zatrzymuje maseczka. Jeśli przenosisz go na rękach i zostawiasz np na klamce to co innego. Ale maseczka ma chronić przed kropelkami. Dotarło madralo?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick