Rusza sezon na lodowisku!

2
Lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim miało zostać otwarte na początku listopada, ale utrzymujące się wysokie temperatury były przeszkodą w doprowadzeniu tafli do stanu, w którym można by z niej korzystać. Dlatego podjęto decyzję o przesunięciu początku sezonu. Fani łyżew mogą zacierać ręce, bo w niedzielę po raz pierwszy tej jesieni będzie można skorzystać z obiektu.

Ponad 50 tys. razy w poprzednim sezonie odwiedzono ostrowskie lodowisko. Nowy obiekt, którego otwarcie nastąpiło 6 grudnia, cieszył się dużą popularnością, ale władze ostrowa chcą, aby rekord został pobity już tej zimy. Być może przyczynią się do tego zakupy łyżew, których obecnie jest w wypożyczalni 280 par. – Dokupimy głównie te w rozmiarach dużych i małych, ponieważ kiedy przyjeżdżają na lodowisko grupy, jest potrzebnych tych par najwięcej – mówi Wojciech Białas, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego Zieleń i Rekreacja.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Inwestycji jest znacznie więcej. Niektóre z nich już zostały zrealizowane. Wojciech Białas opowiada o nich w naszym materiale wideo.

Bilet godzinny kosztuje 9 zł, a ulgowy 5 zł. Obowiązują też zniżki dla różnych grup korzystających z obiektu. Lodowisko będzie otwarte codziennie od godz. 10.00 do 21.00 (przerwy: 13.00-14.00 oraz 17.00-18.00).

Ostrowskie lodowisko to tafla o powierzchni 900 m2 z bandami, częścią szatniowo-socjalną, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt. Obiekt wyposażony jest w nagłośnienie, kamery monitoringu, suszarkę na 48 par butów, a także stanowisko do ostrzenia łyżew. Do tego teleskopowa trzyrzędowa trybuna, szafki przebieralni, a w holu krzesła i stoliki, przy których można napić się kawy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. To jest najlepsza inwestycja ostatnich 30lat. Szkoda tylko, że niepełnowymiarowe boisko do hokeja, bo młodzież mogła by potrenować i short tracka popróbować. Ale cieszymy się z tego co jest. Sugeruję usługę ostrzenia, na porządnej maszynie (0,5 stopnia rowek) co by do Kalisza nie trzeba było jeździć oraz karnety wielowejściowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick