Rusza program Stop Smog. Można uzyskać do 100% dofinansowania

2
Mieszkańcy Pleszewa (gminy i miasta) mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie Stop smog, który ma na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. W jego ramach można uzyskać nawet do 100% dofinansowania na wymianę pieców, okien bądź docieplenie budynków maksymalnie do kwoty 53 000 zł.

Problem smogu dotyczy całego regionu Południowej Wielkopolski. Niemal codziennie w okresie grzewczym można zauważyć zbyt wysokie odczyty z czujników pomiarowych zlokalizowanych w miastach. W chwili pisania tego artykułu w Ostrowie Wielkopolskim normy są przekroczone od ok. 120 do nawet 290%. W Pleszewie jest podobnie. Tamtejszy czujnik pokazuje przekroczenie o 120%.

Władze tego miasta, podobnie jak inne w regionie w tym Ostrów Wielkopolski, postanowiły walczyć z tym zjawiskiem i pomagać w wymianie kopciuchów na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Właśnie rusza program Stop smog realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Mieszkańcy powiatu pleszewskiego będą mogli ubiegać się o porycie do 100% kosztów wymiany pieca i termomodernizacji budynków. Jednocześnie kwota maksymalna dotacji wynosi 53 tys. zł.

>> SPRAWDŹ STAN ZANIECZYSZCZENIA POWIETRZA
W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM <<

“Ważne jest kryterium dochodowe. Urząd zajmie się wszystkim, trzeba tylko zgłosić chęć udziału w programie. Jeśli ktoś jest zainteresowany – odsyłam po szczegółowe informacje do Wydziału Ochrony Środowiska” – napisał na fanpage’u burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak.

Program jest przeznaczony dla ciebie, jeśli:

 1. Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub lokalu mieszkalnego w budynku jednorodzinnym i go zamieszkujesz.
 2. Budynek jest ogrzewany starym kotłem, a dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza:
  1. 1 960,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym,
  2. 1 400,00 zł w gospodarstwie wieloosobowym.
 3. Twój majątek nie przekracza wartości 53 000 zł (nie wliczając wartości posiadanej nieruchomości, którą zamieszkujesz).

Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

 1. Na pokrycie do 100% kosztów, ale nie więcej niż 53 000 zł z przeznaczeniem na:
  1. Wymianę lub likwidację starych kotłów na nowe niskoemisyjne.
  2. Termomodernizację budynków jednorodzinnych (wymiana okien lub docieplenie).

Więcej szczegółów można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska pleszewskiego urzędu (Pl. Kościelny 1), tel:(62) 580 11 88, (62) 580 11 89.

Fot. UMiG Pleszew
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

 1. 2
  1

  W Pleszewie można , w Ostrowie Prezydent, dwóch vice, skarbnik i inna banda biorą nagrody, a smog cudownie się roznisi, mam nadzieję w ich stronę

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick